Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen Tolna megyében élni/lakni?

Milyen Tolna megyében élni/lakni?

Figyelt kérdés
2011. júl. 14. 07:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Attól függ, hol. A nagyobb városok viszonylag élhetők, bár össze sem lehet hasonlítani őket például a Balaton-felvidékkel. A kisebb falvak változók, de hacsak nem akarsz tanyagazdaságot, akkor nem ajánlott.

A térség leszakadóban van, folyamatosan zárják be az iskolákat, a nagyobb üzemek is sorra zárnak be, a közlekedés ritkul... és ezek csak azok, amiket én tudok. Szekszárdon nőttem fel, de már sok éve Pesten élek. Időnként meglátogatom a szüleim. Nagyjából ennyi, amit lehet csinálni, pedig az a megyeszékhely. Anyukám egyébként pár éve keresett munkát - több mint két év volt, mire talált!

Ha munkát szeretnél és aktív életet, akkor ne Tolna megyét válaszd. Ha a békés, nyugodt környezetben akartok élni, akkor jó. Főleg ha nyugdíjasok vagytok.

2011. júl. 14. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én is Szekszárdon nőttem fel, egész addig éltem ott, míg elvégeztem a fősulit (illetve már akkor is csak hétvégente jértam haza). Szerettem gyerekként, mert nyugodt környék, szép kirándulóhelyek vannak.


Viszont most, hogy munkát is kell találni, Pestre költöztem. Egyáltalán nem szeretem jobban Pestet, hiszen a szívem haza húz, de tudom, hogy itt több a lehetőság.


Szekszárdon nincs sok nyitott pozíció, főle az értelmiségi rétegnek. Anyum is a Tollé-nál dolgozik, és egyáltalán nincsen megfizetve a szaktudása, sokszor túlórázik is. De nem lázong, mert nincsen más lehetőség. Ő már kevésbé mobilis ahhoz, hogy utánam jöjjön.


Amikor meglátogatom a családot, mindig jó érzéssel megyek, nekem az a nyugalom szigete. De ebből sajnos nem tudnék megélni és egy saját lakást fenntartani, törlesztőt, rezsit fizetni, tankolni.

2011. júl. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

én kiskoromban rengeteget voltam Dunaföldváron. akkor imádtam, volt sok kisbarátom-barátnőm, ott volt a kert, a csirkék, cicák, strand, park a Dunaparton.


most már tuti unnám magam, ha huzamosabb időt kéne ott töltenem.

Bp-en élek, nekem kell a pezsgés, nyüzsi, villamos, egyszóval az, ami számomra az élet.


ha alapvetően szereted a vidéki életet, akkor jól fogod magad érezni. ha nem, akkor lekaparod a falat egy hét után.

2011. júl. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!