Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Magyarországon miért annyira...

Magyarországon miért annyira fontos az embereknek, hogy saját tulajdonú ingatlanban éljenek?

Figyelt kérdés
Néhány másik országban (pl.: Svájc, Németország) az emberek jelentős hányada csak bérelt otthonban él, pedig a jövedelme magasabb. Nálunk mindenki a saját tulajdon megszerzésére törekszik, még ha évtizedeken keresztül nyögi is az árát...

2020. okt. 14. 14:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem csak magyarországon fontos. Én külföldön élek albérletben, nem egy ismerősöm vett már házat, és így kevesebb törlesztő fizetnek mint én albérletet.

A legfontosabb hogy nem rakhatja ki őket onnan senki, nem jön a tulaj hogy bocs de 1 hónap múlva menned kell oda ahova akarsz. Tarthat kutyát, macskát. Gyerekkel sem találsz úgy albérletet mint a nélkül. Akkor festesz ki amikor akarsz ha neked lilán tetszik a falakkor olyanra. Ha akarod kicserétheted a zárat biztonságosabbra, ha albérletben laksz ezt a tulaj nem biztos hogy engedi, stb...

Ha már kifizetted öregkorodra akkor már csak a rezsit kell fizetni. Albérletet nyugdíjból meg elég nehéz.

2020. okt. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Igen, de a bérelt lakásnak is vannak pozitívumai: a bérlő bármikor felmondhatja és elköltözhet (nem kell hónapokig vagy évekig árulgatnia a házát), illetve nem őt terhelik az olyan jelentős költségek, mint a tetőcsere vagy a fürdőszoba felújítás. Ha erre kerül a sor, megcsinálja a tulaj vagy tovább állsz egy jobba.
2020. okt. 15. 08:38
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

De ezek elhanyagolhato pozitívumok.

2 nap alatt elkoltoztem, utanna ra értem eladni. Ami szintén 2 het volt.

Tetőt meg fürdőszobát 20 30 évente ujjitasz fel, amennyibe kerul, azt mar reg kifizetted az alberletre.

2020. okt. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

#12

Ezek szerintem nem pozitívumok, vagyis nem akkorák hogy számítsanak. A saját házamat is eladhatom vagy kiadhatom ha úgy van, felújítás meg nincs hetente...

2020. okt. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha bármi krach beüt, munka nélkül van az ember egy darabig, akkor saját tujaldonban sokkal tovább ki tudja húzni kenyéren-vízen, rezsi minimalizálással. Viszont egy bérleményt fizetni kell, és sokkal hamarabb felemészti a tartalékokat, minth a csak a közműveket kell fizetni egy saját tulajdonban.
2020. okt. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Én 5 évig laktam albérletbe. Normális volt a bérbeadó, a lakás is, de mégsem éreztem azt h itt tényleg otthon vagyok. Jól éreztem magam, de a falba nem tudsz beverni úgy egy szöget h ne kellene engedélyt kérni. Amióta megvan a házunk érzem azt, h igen, végre otthon vagyok. Ide senki nem jön csak ha hívom, a számlák, papírok ide jönnek, nem a szülői házhoz, önálló élet. Igaz, a hitel az ott van, fizetem 20 évig, de több mint 2 milliót fizettünk ki az albérletre, igazából a semmire, már más lakik benne. Ha itt le akarom bontani a falat, akkor lebontom, a kutya nem szól. A másik szempont a kisgyerekünk. Én kertes házban nőttem fel és tök jó volt, neki megvan ez a plussz. A háziállatokról nem is beszélve. Kint 2 kutya, bent 2 macska. Az albérletbe még halat is csak titokban tartottunk. Itt meg szabadok vagyunk. Engem nem érdekel a 20 éves hitel, itt minden nap úgy kelek fel h elégedett és boldog vagyok mert sikerült elérni ezt is.
2020. okt. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
85%
Azt se feletsük el, hogy Magyarországon legfeljebb Klári néniéktől tudsz lakást bérelni, amit a nagyitól megörököltek. Persze Klári néni rendszeresen be fog osonni a pótkulccsal amikor nem vagy otthon, vagy éppen alszol és átnézi a fiókokat, szekrényeket, hogy nincs -e semmi gyanús... Mindezt számla nélkül, színlelt szerződéssel.
2020. okt. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

12:

"a bérlő bármikor felmondhatja és elköltözhet (nem kell hónapokig vagy évekig árulgatnia a házát)"

Ebből a projektből a legrövidebb idő eladni és venni.

A leghosszabb megtalálni a megfelelő újat és elköltözni fizikailag.

Mindegy, hogy bérelt vagy saját lakászból mész, csomagolni ugyanannyi idő, az új helyen berendezkedni is ugyanannyi idő. És ezek a leghosszabb fázisai a projektnek.

Mindazonáltal nem fészkelheted be magad annyira, hiszen max. 1 évre szoktak szerződést kötni, az igaz, és bármikor fel lehet mondani 30 nappal előtte.

De mi tárolót bérlünk, amiből összehasonlíthatatlanul egyszerűbb mozdulni, mint egy lakásból, és 90 nap felmondási időt köt ki a tulajdonos.

90 nap alatt pedig 20x is eladsz egy lakást egy fellendült piaci helyzetben.

És itt is természetesen lokációfüggő a dolog, nem lehet általánosságban beszélni arról, mennyi idő eladni vagy kiadni egy ingatlant. (!!!)

2020. okt. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!