Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A tévé koax kábele mehet a...

A tévé koax kábele mehet a kábelcsatornában az elektromos vezetékek között, ha védőcsőbe teszem?

Figyelt kérdés

2020. okt. 26. 12:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Mehet.

Én ugyan nem vagyok szakértő, de nekem eleve így építették a házat olyanok, akik viszont értenek hozzá.

2020. okt. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a koax kábelnek van árnyékolása így nem okoz problémát. Akkor lenne gond ha csak sima réz vezeték menne maximum egy gumi szigeteléssel akkor okozhat némi zavart, de egy normális koax kábelnek megfelelő az árnyékolása így nem okozhat problémát.
2020. okt. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Nem okoz gondot, pláne, ha 3x árnyékolt. Az mondjuk jobb minőséget is ad.
2020. okt. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Az előírásokra gondoltam, hogy az erősáramú csőben/csatornában nem lehet gyengeáramú vezeték/kábel.
2020. okt. 29. 14:03
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
#4, akkor most mi legyen az, amiről beszélsz, hogy az erősáramú csőben van a tévémadzag, vagy az erősáramú csőben ELHELYEZETT CSŐBEN van a tévémadzag?
2020. okt. 31. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

#5 nem értem mi nem érhető :)

"koax kábele mehet a kábelcsatornában az elektromos vezetékek között, ha védőcsőbe teszem?"


Már beletettem, remélem ez így szabályos. A kábelcsatornába az erősáramú kábelek mellé tettem a kox kábelt egy mű3-as csőbe.

2020. nov. 14. 13:27
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

"#5 nem értem mi nem érhető :)"

De én értem, mi nem érthető. Miként hozzászólásom elejéből kiderül, a #4 hozzászólásodra kérdeztem rá, amelyik a csőben nem cső esetre vonatkozó feltételezést említi.

Egyébként lehet, ha mindegyik rendszer a csőben előforduló legnagyobb feszültségre van szigetelve. De ha külön csőbe raktad, az nyilván jobb.

2020. nov. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

"ha mindegyik rendszer a csőben előforduló legnagyobb feszültségre van szigetelve."


Akkor bármelyik UTP vagy koax kábel mehet a vezetékcsatornába az erősáramú kábelek mellett?

2020. nov. 20. 20:30
 9/16 anonim ***** válasza:
Miért, bármelyik van annyira szigetelve?
2020. nov. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Elvileg egy 10-ed miliméteres szigszalag is szigetel, annál komolyabb szigetelése van az utp-nek koax. Nem tudom mi a szabályos.
2020. nov. 20. 22:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!