Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mikor működik biztosan jól az...

Mikor működik biztosan jól az autómata légtelenítő?

Figyelt kérdés
Vettem egy flamco automata legtelenitot, beszereltem a legmagasabb pontra (az elhelyezese a neten talalhato informaciok szerint minden szempontbol idealis) az elore menő agra, de par nap alatt ugytűnik, hogy semmi levegőt nen szedett meg ki a rendszerbol. meg beszereles előtt nezegettem magat a szelepet. ezzel kapcsolatban lenne kerdesem. Ha erosebben megraztam akkor ereztem h a kis dugo le-fel mozdul benne. A kerdesem az lenne, hogy nem kellene-e ennek a dugonak a gravitacio hatasara szabadon visszaesni? konnyeden mozogni? csak mert emlekeim szerint egesz nagy rantas hatasara mozdult csak el belul ez a dugo/uszo. eleg csillapitottnak tunt a mozgasa. egyenletesen de mintha szorulna. kb mintha egy vastagabb zsir retegen csuszna. meg mielott beszereltem volna tobbszor is meg razogattam probalgatas miatt. attol tartok hibas legtelenitot kuldtek. igy aztan hiaba varom a csodat... szerintetek?

2020. okt. 30. 06:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Kitekerted a tetején lévő kupakot?
2020. okt. 30. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
ki igen
2020. okt. 30. 09:43
 3/6 anonim ***** válasza:

De honnan veszed hogy nem jól működik?

Hol van a levegő?

2020. okt. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

csobog a radiatorokban a viz. de az se folyamatosan. felfogni nem tudom hova lesz a levego egy ido utan. pedig ha csobog nyilvan levegos. az meg kulonlegesseg h a lakasba van 4 radiator ami sose csobog es 2 ami neha nagyon picit egy ami nagyon es minden inditasnal. hiaba legtelenitem oket egyesevel nem jon beooluk levego es minden radiator fut vegig. tehat a futessel nincs is baj. de hallom bekapcsolas utan 1-2 percig ahogy csorgedezik a viz a csovekben es aztan meg szunik teljesen. elkepzelesem sincs h hova lesz a levego ilyenkor. zart rendszer. a nyomas nem valtozik meg arra se nagyon ha mukodik a kazan mert 57 fokos az elore meno viz. olyan hangot hallok a csovekbol mintha pisiles lenne pl vagy rosszabb esetben mintha egy kancso vizet csurgatnek a foldre. a radiatorbol meg nagy loccsano hang hallatszik. kb kovetni lehet h merre hajtja a rendszerben a viz ezt a legbuborekot (elmegy boven a legtelenito alatt tobbszor is). amikor indul a kazan/szivattyu kornyeken hallom mindig eloszor. aztan megy az elso radiator fele a furdobe de ott maga a radiator csak ritkan ad hangot. egyertelmuen a csovekbe hallom a csurgadozast. onnan megy tovabb a nappaliba ahol egy nagy radiator van a kor vegen. a nappaliba hallatszik a a csovekbe a csobogas. aztan eleri a radiatort. nagy buggyanas csobbanas hallatszik. visszafordul megy vissza a kazan fele. kb 2-3* megismetlodik es elmulik a jelenseg... hova lesz a levego??? ha folyamatosan mennr a szivattyu sose csobogna. de indulas utan allandoan csobog. en mar csak arra tudok gondolni h mozgas kozben felhabosodik a viz kevego keverek es azert nem ad hangot

bar sztem ha kozelrol fulelnem tuti azt is hallanam. eleg jo a fulem. de ez 2-3 perc utan olyan csendbe van mintha sose lett volna benne levego... megse tudom kiszedni belole.


de a legtelenito jol mukodik ha a gravitacio hatasara nem hullik vissza??

2020. okt. 30. 11:59
 5/6 anonim ***** válasza:

A cirkóban is van légtelenítő, nekem csak az oldotta meg a problémát, amikor azt kézzel légtelenítettem.

Nézd meg a leírását.

2020. okt. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Gondoltam megírom: Mostanára sikerült megoldanom a problémát. A légtelenítő valószínű működik, de valamiért az kellett, hogy a rendszerben lévő nyomás 1,5-1,6 bar legyen... ha 1,2 környékén van, akkor van viz csörgedezés hang... Nem látom át mi okozza, de az tuti, h végre teljesen csendes a rendszer így magasabb nyomáson...
2020. nov. 8. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!