Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyi szemetet termelsz egy...

Ignis Subdialis kérdése:

Mennyi szemetet termelsz egy héten?

Figyelt kérdés

Az egy főre jutó vegyes szemétre gondolok, tehát a szelektíven gyűjtött hulladék kivételével keletkező háztartási szemétre. Ha nem gyűjtesz szelektíven, akkor azzal együtt.

Ez némi számítást igényelhet aszerint, hogy hány literes a szemetesem, milyen gyakran ürítem és hányan használjuk.

Pl. ha négyen használjuk a szemetest, akkor néggyel leosztom a mennyiséget. Ha hetente 2× ürítem a kukát, akkor kettővel megszorzom vagy ha kéthetente ürítem, akkor megfelezem a mennyiséget.

Ha nem tudjuk, hány literes, akkor a használt szemeteszsák méretéből érdemes kiindulni, szem előtt tartva, hogy mindig nagyobb méret kell a szemetesbe, mint amekkora az valójában, különben nem lehetne kihajtani a peremén vagy nem tudnánk bekötni a száját, ha megtelt. Pl. egy 10 literesbe 20-25 literes zsák jó, de ettől még a termelődő szemét max. 10 liter lesz.



2020. okt. 31. 18:12
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
83%

A macskaalom 40-50l hetente (ennyi alom minimum elfogy), a kutyaszar kb. 10l (sose mértem le).

A zöldet komposztáljuk (nagy a kert). A szelektív 120l-est havonta viszik az 1 hónap alatt tele lesz (préselünk ahogy tudunk).

A 240l-es kuka pont elég, heti egyszer ürítik.

2021. jan. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
biztos ami biztos, van egy kukaprésem. A laza dolgokat tömöríti, így minden elfér, és biztosan lecsukató. A nyitott kukafedél nem jó, mert az eső beleeshet, a szél belekaphat, és a környék összes nyestje megvizsgálja a kuka tartalmát...persze már eldöntött állapotban.
2021. márc. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Itthon a fővárosban házaspárként naponta termelünk olyan 10 liternyi mennyiséget. Ez azonban erősen levegős mennyiség. Én összegyűrök minden papírszemetet, feleségem csak úgy kidobja. Én szívem szerint egymásba rakom a kiürült műanyag dobozokat (kefir, tejföl stb.), de mihelyt belenyúlok a szemetes zsákba, azonnal "gusztustalan kukázó" leszek. Vagyis ez nagyban függ a szemetelő személy személyes szokásaitól. Amikor nyáron a nyaralónkban vagyok, akkor nálam gyakorlatilag nem képződik szemét: ami komposztálható, az a komposztba kerül, műanyag burkolatokat kimosás után visszaviszem a legolcsóbb élelmiszer áruház bejáratánál elhelyezett szemeteszsákba. Ha véletlenül keletkezik fém konzervdoboz, az felhasználásra kerül festék keverésnél, kis gödrök ásásánál a kertben, használhatatlanság esetén visszaviszem az említett áruház szemeteszsákjához.
2021. ápr. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Mi a lehető legkisebb kukát kértük, ami 70 literes és heti kétszer viszik el. Utóbbi sem választható, ennyiszer jön egy héten a kukásautó, se többször, se kevesebbszer. Így ennek megfelelő ürítési díjat kell fizetni.

Igaz nincs mindig tele a kuka, de ezzel a heti 140 literrel számolok, mert nem vezetek pontos statisztikát, hogy átlagban meddig szokott lenni a kukánk. Hárman lakunk egy háztartásban.

Mivel a lehető legkisebb kukát kértük, a környéken általában nagyobbat szoktak kirakni a házak elé, azt gondoltam, hogy viszonylag keveset termelünk. Ellenben itt a szavazásnál ez már a magasabb kategória. Ez kicsit meglepett.

2021. máj. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem a tietek a 30-50 literes kategória 1 főre.
2021. máj. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Igen, arra szavaztam, hiszen 140/3. De ez az itt megadott 9 fokozatú skálán a 6.
2021. máj. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 NTBS ***** válasza:
100%
Minden héten kihúzom a 60 literes kukát, még ha kevés is van benne (EZ az általános). Úgyhogy max. 20 liter/hét.
2022. szept. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Hármunk kommunális hulladéka nem sok heti 50-60 liter max, ellenben a szelektív 120 literes kukánk minden hétre dugig lesz.

Mindezt úgy, hogy nem vásárolunk kifejezetten tudatosan, de a hulladékot épeszű kereteken belül szétválogatjuk.

2022. szept. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Mi hárman vagyunk, a konyhai 25 literes szemetesünk 2-3 nap alatt, a szobámban lévő szintén 25 literes szemetes 3-4 nap alatt telik meg. Így hárman 125 litert termelünk hetente, személyre lebontva 40 körül személyenként.
2023. máj. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Ketten vagyunk, de általában olyan 20 liter körül.
márc. 24. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!