Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyi szemetet termelsz egy...

Ignis Subdialis kérdése:

Mennyi szemetet termelsz egy héten?

Figyelt kérdés

Az egy főre jutó vegyes szemétre gondolok, tehát a szelektíven gyűjtött hulladék kivételével keletkező háztartási szemétre. Ha nem gyűjtesz szelektíven, akkor azzal együtt.

Ez némi számítást igényelhet aszerint, hogy hány literes a szemetesem, milyen gyakran ürítem és hányan használjuk.

Pl. ha négyen használjuk a szemetest, akkor néggyel leosztom a mennyiséget. Ha hetente 2× ürítem a kukát, akkor kettővel megszorzom vagy ha kéthetente ürítem, akkor megfelezem a mennyiséget.

Ha nem tudjuk, hány literes, akkor a használt szemeteszsák méretéből érdemes kiindulni, szem előtt tartva, hogy mindig nagyobb méret kell a szemetesbe, mint amekkora az valójában, különben nem lehetne kihajtani a peremén vagy nem tudnánk bekötni a száját, ha megtelt. Pl. egy 10 literesbe 20-25 literes zsák jó, de ettől még a termelődő szemét max. 10 liter lesz.



2020. okt. 31. 18:12
A kérdező szavazást indított:
2 liter alatt
2-5 litert
5-10 litert
10-20 litert
20-30 litert
30-50 litert
50-100 litert
100 liternél többet
Nem termelek szemetet
60 szavazat
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
40%
Aki 2-5 litert jelölt meg, vagy hazudik, vagy nem tud számolni. ( Vagy présgépe van)
2020. okt. 31. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
89%

Bátorkodom én is megjelölni a 2-5 litert:

A fémet, műanyagot, papírt külön teszem, az ételmaradék megy a szomszéd malacainak, a banánhéj, kávézacc, meg hasonló szerves dolog a komposztba.

A kommunális szemetünk legnagyobb része intim betét :)


Ja és nem Luxemburgban lakok, hanem suttyó vidéken.

2020. okt. 31. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

A környezetemben - magamat is beleértve - a 2-5 liter a leggyakoribb. Pont ezért is írtam ki a kérdést, mert nemrég szóba került az, hogy ez sokaknak elképzelhetetlen. Pedig:

- műanyagot, fémet, papírt elviszi a szelektív gyűjtőkocsi a háztól

- üveggel elsétálunk egy gyűjtőszigetig vagy a legközelebbi olyan boltig, ahol van üveggyűjtő (pl. Spar, Aldi)

- a növényi hulladékot a tojáshéjjal együtt szintén külön gyűjtjük, a helyi önkormányzattól lehet igényelni ingyen komposztkereteket, úgyhogy az újrahasznosítás helyben megoldva

Számunkra inkább az a döbbenetes, amikor a kukát valaki megtölti egy akkora szemeteszsákkal, mint maga a kuka, és közben látszik, hogy üres palackok rácsavart kupakkal, papírdobozok stb. vannak benne, amikkel nemcsak hogy a levegő elszállításáért fizetünk, de még magunk alatt is vágjuk a fát, miközben egy mozdulat lenne máshova dobni.

2020. okt. 31. 20:29
 4/21 anonim ***** válasza:
92%

Én is a "2-5"-t jelöltem, azon belül is inkább úgy 3-4 körül, mert egy 10 literes szemetes kb. 3 hét alatt telik meg.

#2: nem próbáltad még az intim tölcsért? Egy megváltás a betéthez képest! ;)

2020. okt. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
92%

Ha jól értelmezem, akkor fejenként..?

Mi ketten élünk, 15 literes zsákot használunk. 1-2 hetente szoktuk üríteni.

Nálunk is a szemetes 95%-a blokk, használt zsepi és betét. (Van tölcsérem, de éjszakára betétet használok.) Vagy pl. most dobtam bele egy tányért is ami sajnos összetört, ilyen alkalmi szemeteink vannak. Néhány fólia kerül még bele, amit igyekszünk minél inkább minimalizálni.

A többi cucc megy a szelektívbe vagy a komposztra.

2020. nov. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Falun lakunk, 60 és 120 literes kukák vannak. Hetente jár a kukás autó, és az utcában teljesen teli vannak a kukák, még ott is a 60 literes, ahogy 1 idős asszony lakik. Lehet, hogy a nagy része "levegős" szemét, de akkor is úgy teli vannak a kukák, hogy nem lehet őket teljesen lecsukni. Mi ketten lakunk, és megtelik a 60 literes kuka, bár jórészt használt felnőtt pelenkával, amit anyukámnak kell használnia.
2020. nov. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
78%

#3 Szerintem akik hitetlenkednek a 2-5 liter felett, nem számolnak azzal, hogy akik ilyen kevés szemetet termelnek működő háztartás mellett, MEGNÉZIK, hogy mit vesznek meg.

Nálam simán kizáró ok a csomagolás, ha "olyan". Pl. imádom a Ferrero édességeket, de teljesen vállalhatatlan a csomagolásuk, úgyhogy nem is emlékszem, mikor ettem utoljára ilyet. Pedig anyagilag elég sok mindent megengedhetnék magamnak, de ha egy lehelletnyi cuccról van szó, aminél a csomagolás tömege nagyobb a terméknél, az abszurd. Plusz igyekszem mindenből a nagyobb kiszerelést venni, mert azon fajlagosan kevesebb a csomagolóanyag. Műanyag palackos vizet nem veszek egyáltalán. Zöldségeket, gyümölcsöket leginkább piacon és viszem hozzá a textilzsákot.

Szerintem mindannyian, akik ennyire kevés szemetet termelnek, valószínűleg nagyon tudatosan vásárolnak, emiatt kevésbé hat rájuk az agymosó marketing is, tehát nem fognak olyan dolgokat megvenni, amire nincs szükségük, csak mert olcsó vagy ingyen adják valami mással stb. Így eleve kevesebb dolgot vesznek, amin nyilván eleve kevesebb csomagolóanyag van.

2020. nov. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk 120 literes kukák vannak, és a helyi rendelet szerint, ha akarnék se tudnék kisebb kukáért és kevesebbet fizetni, hiába komposztálunk, meg gyűjtünk szelektíven egy csomó mindent. Mondjuk érthető a szabályozás, mert nem a kevesebb szemétre, hanem a hulladék égetésre ösztönözne sokakat.
2020. nov. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
77%

Attól függ, vezetsz-e háztartást, én mindent kis műanyag dobozokban veszek, eldobhatós dolgokat használok, szóval így meglehetősen sok a szemét.

Ha nem veszel vajkrémeket, kaszinótojást, salátákat, savanyúságokat, eldobhatós evőeszközöket, akkor kettővel oszthatod a térfogatot.

2020. nov. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
72%
3: Nálunk a fémet és növényi hulladékot is a vegyesbe lehet csak tenni.
2020. nov. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!