Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Érdemes páramentesítőt venni?

Érdemes páramentesítőt venni?

Figyelt kérdés
50-60 ezer forintból nézegetek páramentesítőket, mivel a mosókonyhában szárítom a ruhákat. Alagsori rész, nagyon nehezen száradnak a ruhák, annak ellenére, hogy van lent egy gázkazán is, a helyiség se nedves, 50 százalék a relatív páratartalom. Viszont az a sok száradó ruha dunsztot csinál az egész házból is.
2020. nov. 9. 11:18
 1/6 Mr.Q77 ***** válasza:
40%

Ez most családi ház vagy társas? Ha családi akkor miért nem az udvaron szárítod?


Persze egy párátlanító pik-pak megoldja a gondot, csak pazarlásnak vélem a dolgot.


Egyébként ha a lakásban van légkondi azon is van párátlanító funkció (ergo szárítsd a lakásban/szobában).

2020. nov. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Azért párátlanítót venni, hogy kiszedje a mosott ruhaneműből a nedvességet, valóban pazarlásnak tűnik, de ha van rá pénz, akkor miért ne. 50% relatív páratartalom egy lakáshoz képest száraznak számít, kérdés persze, hogy milyen hőmérséklet van benn és milyen a szellőzés. Egy háztartási ruhacentrifuga néha még automata mosógép mellett is jól jön. Az se rossz, ha egy kis teljesítményű ventilátor fokozza a párolgást.
2020. nov. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

#1: "Ha családi akkor miért nem az udvaron szárítod?"


A kérdező valószínűleg nem valami sivatagos vidéken él hanem itthon. Most ha kiteszed a ruhát ebbe taknyos-ködös időben nedvesebb lesz mint volt.

2020. nov. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Páramentesítő helyett akkor inkább egy szárítógépet vennék.
2020. nov. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
90%

Régi kis lakásomban nem fért el a szárítógép, elektromos páramentesítőt használtam (amiket most lehet 50 körül kapni). Kiteregettem a félszobában, 10 óra alatt egész jól megszárított több adag ruhát is. 2x telt meg a doboza, 4-5 liter vizet biztosan kiöntöttem belőle. Penész sose volt, télen minden nap fürdés után ment a fürdőszobában 1-2 órát.

Kitettem volna én az erkélyre, de mivel a fél környék fával/szeméttel tüzelt, esélytelen volt.

2020. nov. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Inkább egy páramentesítő, mint a szárítógép. Nekem van mind a kettő, de ha két éve lettek volna ilyen jó páramentesítők mint most, akkor biztosan nem veszem meg a szárítógépet.

Nekem egy Tosot van, szárító funkciós.

2020. nov. 10. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!