Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egy 5,5m hosszú x 2,7m széles...

Egy 5,5m hosszú x 2,7m széles x ~2,7m magas szobába mekkora radiátor kell?

Figyelt kérdés

Új szobarészt alakítottunk ki egy régi épületrészből, aminek a fala 30cm vastag régi, nagyméretű téglafal + vakolat. Dupla üveges fatokos ablakokkal.

Jelenleg egy 60cm magas és 1m hosszú három soros lemezradiátor van bent, de kevésnek bizonyul.

Fával fűtünk, 50-55°C-os vízzel, mert a fenti házban így jó a hőmérséklet.



2020. nov. 11. 16:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Kb 2400 w-os.
2020. nov. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Pont én is ezt számolgattam tegnap, találtam egy kalkulátor. Ami azt mondja neked kb 2000wattos kellene.

De számold ki magad is.

[link]

2020. nov. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Minél nagyobb és rá egy thermoszelep. Bár lehet ez csak az én hobbim, nálam úgy van bekötve, hogy reggel 5 kor a kazánban lévő még "meleg" vizet elkezdi keringetni. Nekem is kalkulált radiátorok voltak első körben de azok a maradék 40-45 fokos vízzel már túl nagy eredményt nem tudtak elérni, míg ezek a nagyok még kellemes meleget csinálnak.
2020. nov. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!