Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen eszközök vannak dugulás...

Milyen eszközök vannak dugulás ellen? A sztorim a leírásban található.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy rövid bevezetőt írnék, illettve kifejtem, hogy mire gondolok e kérdés alatt.

Jelenleg egy panelban lakom, az első emeleten. Januárban elmentünk síelni, teljes nyugalomban. Egyszercsak hívott a gondnok, hogy ázik a pizzázó allattunk. Mondtam, az kizárt, mert mi elzártunk minden csapot, stb. Aztán kiderült, hogy valóban nálunk van ahiba, ugyanis a mosogatóvíz visszajött és eláztatta a teljes nappalit. Tudni kell azt is, hogy ekkor már 5 napja nem voltunk otthon. Hazasiettünk, majd a szerelő mondta, hogy a központi csőben (tehát nem nálunk, mivel mi mindig figyelünk, hogy mit öntünk le a lefolyóban.) oly szintű dugulás van, hogy olyan, mintha cement lenne benne - ki is cserélték a teljes csövet emiatt. Azért nálunk jött fel a víz, mert első emelet első ajtaja vagyunk, így az első lakás, tehát a víznek is az első kijárata. Kb. mostanra lett felújítva, kicserélve minden, biztosítótól pedig az összeg is végre bejött. Elhihetitek, hogy nem volt valami leányálom...

Egy hónappal ezelőtt megint jött a gondnok, hogy ázik a pizzázó. Ekkor szerencsére itthon voltunk, és mi is tapasztaltuk, hogy most a zuhaynzóban jön fel a víz, illetve a WC víz sem megy le. Aznap kijött a szerelő és mondta, hogy ez megint csak központi cső. Csőgörényezett egyet, aztán közölte, hogy nagyon el van dugulva, most kitisztította egy kicsit, de megint csak valószínű, hogy el fog dugulni. A szerelő azt az ötletet mondta, amin már én is gondolkoztam, hogy erős dugót kéne venni, ami erre az esetre van kitalálva, és vissza tudja lökni a feljönni akaró vizet, azonban én ilyen eszközt jelenleg nem találtam sehol. Ezért kérdezlek titeket, hogy esetleg nektek van bármi ötletetek egy ilyen eset ellen? Valami tapasztalatotok? Tudtok ajánlani boltot, esetleg terméket is, ha van ilyen? Nem szeretnék legközelebb - érthető okok miatt - félve elmenni síelni, mert hogy esetleg elázna a nappalim (legrosszabb esetben szennyvízzel).


Előre is köszi a válaszokat! :)



2020. nov. 18. 11:42
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy ha esetleg hosszabb időre elmennék (nyaralás, síelés), akkor az összes lefolyó nyílását el szeretném "tömíteni" dugulás ellen, tehát a zuhyanzót, mosdót, WC-t, mosogatót is.
2020. nov. 18. 11:45
 2/7 anonim ***** válasza:
96%

A társasház kötelessége, hogy átvizsgáltassa a teljes rendszert és kitisztíttassa.

Semmiféle erős dugó nem fog segíteni. Ami ki akar jönni, az ki fog jönni.

2020. nov. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2-essel totál egyetértek, ez nem csak a ti lakásotokról szól, hanem az egész ház vízvezetékrendszeréről, ezt ne vegyétek teljesen a vállatokra, mert drága mulatság lesz. Beszéljetek a közös képviselővel!
2020. nov. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%

Ilyen dugóról én sem tudok. Viszont ha dugítod, a víznyomás nő, és kinyomhatja azt is. A WC-t pedig sehogyan sem tudod ledugózni. A mosdónál még csak csak, ha szétszeded a szifont, ott valami kivitelezhető. De fürdőkádnál nem hiszem.

Itt az egész házról van szó, hogy a 40-50 éves anyag a csóben lerakódott, és beszűűkült. Bármikor lehet dugulás!. Ki kell cserélni a csöveket, más megoldás nincsen.

Fel lehet mérni kamerával, sok dugulás elhárítónak van.

2020. nov. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Létezik egy olyan szerkezet, hogy csatorna (szennyvíz) visszacsapó szelep. Egy ilyen beszerelve a központi csőre való csatlakozás elé megoldja ezeket a problémákat.


[link]


Persze ettől meg lehet, hogy a fölöttetek lakónál fog visszafolyni a szennyvíz és fölülről lesztek eláztatva. Szóval, az igazi megoldás a rendszer felújítása lenne.

2020. nov. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen azt a "dugót" kellene megvizsgálni, ami a dugulásokat okozza. Én csak fantáziálni tudok, de nem zárnám ki a pizzázót, mint olyan helyet, ahol esetleg zsíros-olajos dolgok kerülhetnek a szennyvízcsatornába. A hideg csatornafalon aztán megdermed a zsír és eldugaszolja.
2020. nov. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"nem zárnám ki a pizzázót"


De a pizzázónál nem jött vissza! :-) Zárt ki, mert ellent mond a fizikának.

2020. nov. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!