Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen háztartási kisgépeid...

Milyen háztartási kisgépeid vannak otthon?

Figyelt kérdés
Mi az ami nélkülözhetetlen? Mennyi és milyen fajta edények kellenek egy konyhába? (2 ember számára)
2010. aug. 10. 21:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Mikrósütő :10/10
2010. aug. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A mikró elegedhetetlen. Keverő-habverő se árt, aprító, ez az alap, aztán jöhet a többi. Különböző méretű lábasok-fazekak: fél literesből is kettő maradékoknak, literes, kétliteres fazékból legalább kettő, egy négyliteres levesnek, tésztafőzéshez, töltött paprikához, egy hatliteres esetleg nagyobb, de nekem az elég vendégeknek. Plusz mikróba, fagyasztóba tehető műanyag dobozok, vágódeszkák, kicsi éles kések, citromfacsaró. Serpenyők különböző méretben, elsőre úgy kettő-három.
2010. aug. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Merő és fakanalak, tésztaszűrő, tölcsérek,kenyérvágó deszka,konzervnyitó,tepsik,fűszertartó.
2010. aug. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát hidd el marha jól meg lehet lenni mikro nélkül. Inkább azt mondom mi az ami jó ha van.

Jó ha van, mérleged, turmixgéped. Ez utóbbi csak akkor ha szoktál sütögetni. Én pl nagyon sűrűn készítek krémleveseket ezért nagy szükségem van botmixerre. Imádjuk a bermudát, a gofrit, és a melegszecskát, tehát van bermuda, gofrisütőm, és minigrillem, bár a melegszecskát meg lehet csinálni sütőben is .Van mikróm is, kényelmesebb ide bevágni a kávét mint gázon melegíteni, másra nemigen használom. Nekem pl a gyümölcscentrifuga, húsdaráló,haszontalan. Viszont rengeteget használom a kenyérsütőt, kenyérhez is, de főleg hogy sokszor csinálok kelt tésztákat pizzát. Gyönyörűen dagaszt nem tudok vele versenyezni. Hát nekem nagyjából ennyi. Edény: egy nagyobb fazék levesnek, egy kb 3-4 literes lábas pörköltnek ilyesmi. Igazából ebből én rengeteget használok. VAn vagy négy darab 1-2 literes kis lábasom, egy aluminium lábasom krém főzésre, tejet forralni, rántásos serpenyő, nagyobb serpenyőpalacsintának, rántottának. anyukámnak egy tefal Ingenio készlete van, és bőven elég neki kettejükre.

2010. aug. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja kenyérpirítót kifelejtettem és én nem tudnék meglenni a firtőzöm nélkül. Abban soha nem kap le a rántott dolog, nem ég az olaj, és nem szívja magába az olajat, mert rotoros vagyis ilyen forgó tartályosom van.
2010. aug. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem kb. mindenem van, de pl. a fritőzt nem szeretem, kb. 3x használtam. Macerásabb elmosogatni is, mint egy sima serpenyőt, krumplit meg szuperjót tudok csinálni minimális olajjal, tepsiben is.

Amit viszont mindenképp megvennék, ha újra kéne kezdenem:

Kenyérsütőgép, előttem már leírták miért, botmixer, amihez van habverő, és kis aprító is, kenyérpirító, mikró, és a mindenes robotgép, amivel lehet pl. tököt gyalulni, húst pépesíteni, húsgombóchoz, stb. Ezeken általában van turmix is.

Edények közül szerintem vegyél 1 nagyon jó minőségű készletet, abban van minden, tejeslábos is, és ezt egészítsd ki még egy nagy leveses lábossal, nekem mindig kell a kettő darab, egy nagyon jó minőségű, vastag talpú, nem túl nagy serpenyő sem árt.

Én kukta mániás is vagyok, úgyhogy nekem muszáj volt a 2 méretű kukta is, ezeket is sokat használom.

Nem árt szűrő sem, egy kisebb, meg egy nagyobb.

Kiegészítőket meg úgyis rájössz menet közben, hogy mi az ami neked hiányzik, de kezdésnek szerintem ennyi elég.

2010. aug. 11. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mikro, habverő, kávéfőző, kenyérsütő, szendvicssütő, turmix, kenyérpirító, vízforraló. Ezek közül igazából - talán a kenyérsütő kivételével - mindegyik nélkülözhetetlen. Kávé nélkül létezni sem tudok, a turmix a bébiételek készítéséhez fontos, a vízforraló a teakészítéshez jó (melegen tartja a vizet, nem kell folyton újraforralni), a habverő azért kell mert gyakran sütök süteményt a gyerekeknek. A kenyérpirítót és a szendvicssütőt a reggelikhez és a vacsorákhoz használjuk alkalmanként. A mikro meg azért kell mert mindent abban melegítünk. Őrült sok vizet, mosogatószert és időt takarítok meg ezzel, hogy azt használjuk és nem pedig a gáztűzhelyet erre a funkcióra.
2010. aug. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kisgépek:

- pirító: ez kell, én melegszendvicset is pirítóssal csinálok, ha sietek, nekem gyorsabb.

- grillsütő: nagyon szeretjük a házi grillcsirkét, plusz ebben melegítek, gyorsabban bemelegszik a agy sütőnél, teljesítményre ugyanaz, csak méretre kisebb.

- gázfőzőlap+villanysütő: azért így, mert ha nincs valamiért villany vagy gáz, akkor sem vagyok bajban a főzéssel, melegítéssel.

- botmixer: na ez kell, állandó használatú nálunk (kisgyerek mellé szerintem nélkülözhetetlen.

- fritőz: szeretem, egyszerűen tisztán tartható, viszont iszonyat olajat felhasznál, így arra kell figyelni, hogy az olajat leszűröm, amikor kihűlt és leült, üvegbe teszem és felhasználom újra, ameddig csak lehet. Ja, és ha vendégek jönnek, akkor a spajzban sütök vele, mert ott magára hagyhatom, nem fröcsköl és így szaga sincs a lakásban (nem jó a páraelszívóm).

- páraelszívó (vagy inkább szagelszívó): zajmentes! (az enyém túl hangos) és szagkivezetős, nem csak szűrőbetétes.

- kenyérsütő: szeretem a házi kenyeret, plusz idén a lekvárt is ki kéne próbálni benne, kalácsot is ebben sütök, a lusták sütője egyébként, mert a kalácsa a sütőben gyorsabban megsülne, csak akkor nekem kéne dagasztani is :-)

- mosogatógép: víz és energiatakarékos, nekem a villanyszámlám nem lett több tőle.

- aprító: nekem kézi Tupperes van, ami szuper, de egy elektromos lehet kéne a húsaprításhoz...

- hűtő

- vízmelegítő, ha nagy teás vagy,

- kávéfőző (kotyogós vagy csőrös a legjobb szerintem).


Szerintem nem kell:

- mikrosütő: volt, elajándékoztam, mert nem egészséges és a gyerek miatt leszoktunk róla (neki nem is szabad abban melegíteni)

- gyümölcscentrifuga: utálom kimosni, dupla idő, mint a lé elkészítése.

- melegszendvics sütő: nekem erre jó a két sütő egyike. Amúgy van egy sütőm, olyan, amiben összeborított kenyérből lehet szendvicset csinálni (lecsukós a teteje), évente legfeljebb 2x használjuk.

A fritőz is nélkülözhető egyébként, de ha már kaptuk, kihasználom.


Edények:

Indulásnak

- lábas 3 db (1, 2 és 3 literes)

- fazék (1 kicsi és egy 3 literes)

- nagy teflonserpenyő 1 db húsokhoz (vagy wok, ami szerintem jobb)

- kisebb serpenyő rántottának,

- nagyméretű leveses fazék 1 db

- kukta esetleg,

- tejforraló lábas (nyeles),


Plusz kiegészítés:

Szerintem a régi fajta zománcos vajling (ha jól írom) jól jön, én ebben szeretek dagasztani, keverni, mindent csinálni, mert füles, elég mész és strapabíró. (nem kell túl nagy)

Tepsiből 1 gáztepsi és egy zománcos magas oldalú tepsi.

Sütitepsi igény szerint, ha szeretsz sütni. Induláshoz legfeljebb egy 28 centis körforma vagy őzgerinc.


Aztán vannak még a jénai tálak, római tál, vágódeszka, fakanalak, egyéb eszközök, és jaj a kések!!!

A késekre ne sajnáld a pénzt, mert szívás életlen késsel dolgozni. És nem kell sok.

Nekem Fiskars van (ha így írja), egy nagy, egy közepes és 6 kisebb (talán filéző kés) a tálaláshoz és ezzel tök jól elvagyok, ja meg egy kis fanyelű zöldséghámozóm, ami már vagy 100 éves, nem is tudom melyik szülőtől van, de még ma is kés.

Remélem segítettem.

2010. aug. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!