Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lesz érezhető változás ablakcs...

Lesz érezhető változás ablakcsere után?

Figyelt kérdés
A mostaniakkal se lenne baj, mert van rajtuk gumiszigetelés, az üveghez állva mégis érződik a hidegsugárzás, tapintva is kellemetlenül hidegek, az átlagoshoz mérten nagyobbak is az üvegfelületek. Faablakok egyébként, 2 rétegű “termoplan” üveggel, de argongázt biztosan nem tartalmaznak. Gondolkodom a cserén, mert a rossebnek sincs kedve 3 évente mázoltatni egy vagyonért. Viszont tartok tőle, hogy nagy változás nem lesz.
2020. nov. 26. 22:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Akkor rakass be helyettük 3 rétegű üveget. Nekünk is 2 réteg, de azt mondják a 3 komolyabb cucc.
2020. nov. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Műanyag lenne mindenképp. Mennyire jellemző rájuk a vetemedés. Mert a mostani faablakokat évente kétszer állítanom kell.
2020. nov. 26. 23:00
 3/20 A kérdező kommentje:
2. mondat után kérdőjel akart lenni :)
2020. nov. 26. 23:01
 4/20 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy akkor már nem éri-e meg jobban a teljes csere.
2020. nov. 26. 23:04
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Ja bocs, úgy értettem, hogy 3 rétegű ablakokra cseréld ki, ne csak az üveget. Nálunk annó a fa nyílászáróknál nagyon sok hideg jött be.. nem tudom a tieid mikoriak, és milyen állapotban vannak, de nálunk a csere nagyon sokat jelentett.
2020. nov. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Köszi, ment a zöld. :)
2020. nov. 26. 23:11
 7/20 A kérdező kommentje:
1997-ben épült ház.
2020. nov. 26. 23:15
 8/20 anonim ***** válasza:
80%

A 2 rétegűt már nem is nagyon szabad beépítettni sehova (régi házra gondolok). Újépítésű háznál már nem is engedik, minimum 3 rétegűnek kell lennie. Viszont újabban már egyre több helyen látom, hogy 4 rétegű ablakokat szerelnek az ingatlanba.

Én 3 éve cseréltettem az ablakokat, az akkor elérhető legmodernebb 3 rétegű műanyag nyílászárókat vettem.

Ezekben már annyi acél van, hogy esélytelen hogy vetemedjen. A zsanérok is robosztus nagy teherbírásúak hogy szárnyanként elbírják azt az 50-60kg-os súlyt.


Változás meg leginkább hang és légszigetelésben lesz érezhető. Persze hőszigetelésben is, főleg ha már nagyobb viharnál csukott ablaknál mozgatta a függönyöket a szél.

2020. nov. 27. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Igen, egy szélvihar az tényleg katasztrófa, tavaly, meg azelőtt, amikor telente hatalmas szelesebb idők voltak, mindig felriadtam éjszaka, hogy mi ez a hatalmas szél, s közben kiderült, hogy csak a házban érződött olyan brutálisnak. Ha már egy kicsit jobban fel kúszik a páratartalom, gondolok itt 60%-ra, ami azért nem olyan magas, csakúgy csurog le az üvegről a pára. Bár a függöny nem szokott lengedezni különösebben.
2020. nov. 27. 01:41
 10/20 A kérdező kommentje:
De Ja nagyobb viharban azért belengedeznek, pedig vastag függönyök vannak.
2020. nov. 27. 01:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!