Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ki tudja mi lehet a lakóházunk...

Ki tudja mi lehet a lakóházunk pénzével?

Figyelt kérdés

Néhány hónapja volt lakógyűlés, ahol egyként megszavazta a lakóközösség, hogy a lakótömb pénze legyen továbbra is bankban, mert akkora rajta a banki kamat. Tényleg...? Hát én ezt nagyon nem így tudom: manapság aki banki kamatra berakja a pénzét igen rosszul jár, mert amikor a bank kifizeti a pénzt levon belőle egy csomót a pénz kezelése címén és simán több lehet a levont összeg, mint maga a kamat. (Manapság nagy baromság banki kamatra pénzt berakni!)

Ezt a dolgot a lakógyűlésen egy ál-intellektüell könyvelőmintájú ismeretlen p*csa vezette fel és egy olyan lakótárs, aki sokáig nem is élt a házban csak egy éve költözött vissza és tutira rosszul áll bármilyen szempontból pénzügyileg. Annak idején vállalkozó volt, megszűnt az "üzlete", hogy most mit csinál ki tudja...

Szóval bármi lehet az ügy hátterében csak nem ez az igazság+már annak idején a ház 41 éves fennállása alatt volt olyan, amikor a közös képviselő meglépett a ház pénzével!!!

Tehát ki mire tippel mi lehet a valóság és

ki tudja mi lehet - VALÓJÁBAN - a lakóházunk pénzével?



2020. dec. 6. 14:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"megszavazta a lakóközösség, hogy a lakótömb pénze legyen továbbra is bankban"


Innentől kezdve nincs mit mondani, közgyűlés volt többségi szavazattal.

Neked módodban állt volna ott kifejteni az aggályaidat, megfelelő ellenérvekkel alátámasztva megfordítani a szavazást.


A kérdésed további részére:

Módjában áll a lakóközösségnek felfogadni egy független könyvvizsgálót, aki átvizsgálja a ház könyvelését és erről jegyzőkönyvet készít. De akár azt is MEGSZAVAZHATJÁTOK, hogy havonta/negyedévente kértek egyénenként a ház bankszámlájáról bankkivonatot.

2020. dec. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Kérjetek bankszámlakivonatot. Az összeesküvéselméletekkel nem lesztek előrébb.
2020. dec. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg pont az lenne a gyanús, ha "házipénztárban" lenne a Társasház akár több millió forintja.

Számlán van a helye annak a pénznek, persze nem a kamat miatt, mert az lófing. A költéseket pedig egyszerűen lehet kontrollálni: bizonyos összeghatár felett csak a megválasztott Számvizsgáló Bizottság egyik tagjának aláírásával lehessen kifizetéseket teljesíteni. Semmi értelme a tippelgetéseknek, ide kőkemény kontroll kell.

2020. dec. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"megszavazta a lakóközösség"


Innentől fogva teljesen felesleges a kérdésed.

2020. dec. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Jó. Majd bocsánatot kérek, mert kíváncsi voltam mások véleményére!


Ahogy már leírtam, hogy a régi közös képviselő meglépett a lakótömb pénzével nincs benne semmi összeesküvés-elmélet, csak szimplán tény!


"megszavazta a lakóközösség" - ez mondjuk tény. A sok szánalmas nyugdíjas (tyúklétra) kapásból bevette a könyvelőmintájú csaj szövegét és a régi visszatérő szomszédét. Én a magam részéről egy szavukat sem hiszem, ahogyan ők meg elolvadnak pár kiskorútól és a nagypofájú szüleiktől az én hátrányomra - lásd asló szomszédék...!

2021. jan. 19. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!