Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Házközponti fűtésnél nálatok...

Házközponti fűtésnél nálatok is előfordul, hogy igen hangos a keringetőszivattyú és a lakásokban hallani, ahogy búg?

Figyelt kérdés

2020. dec. 8. 00:29
 1/9 mindentudó99 ***** válasza:
Ha mellette állok se hallom nem hogy a házban. Gondolom már cserére érett. Ne várd meg mig megadja magát mert fűtés nélkül maradsz.
2020. dec. 8. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Persze, a kazán hangos.

Esetleg lehangszigetelheted a plafonját, ha pont a hálószobád alatt van vagy ilyesmi.

2020. dec. 8. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Különálló szivattyúm van, és előfordult, hogy berezonált a csövön. Ez és a fal közé tettem polifoamot azóta nincs ilyen gond.
2020. dec. 8. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A szivattyú az. Van tartalék amúgy.


Házközponti fűtés, tehát sokemeletes társasház.

2020. dec. 8. 09:58
 5/9 anonim ***** válasza:

Egy házban bármi zúghat, aztán a radiátoron keresztül elvezetődik a hang az egész házban.

De sok bajod van ezzel a fűtéssel :D , elég sok kérdésben olvasni ezt a "házközponti fűtést" , A ház lehet sima családi is, írd inkább, hogy társasház!

2020. dec. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Házközponti fűtésnek hívják ezt a fűtésmódot tudtommal.


Biztosan a szivattyú, mert nyáron nincs ez a hang, de télen is abbamarad, amikor szerelnek vagy átállnak a csendesebb szivattyúra.


Valamelyik csendesebb de valamelyik olyan, mint amikor egy direct drive mosógép centrifugál. Hangszínre és kb hangerőre is.


Éjszaka kellemes...

2020. dec. 8. 10:49
 7/9 A kérdező kommentje:

Arra lettem kíváncsi, hogy a mi társasházunkban zavaró-e ennyire a keringetőszivattyú hangja vagy máshol is általános-e.



Attól tartok, hogy spórolás céljából nem megfelelő teljesítményű, erejű vagy hogy mondjam.

2020. dec. 8. 10:52
 8/9 mindentudó99 ***** válasza:
A kertesház is házközponti fűtés. Te meg társasházban laksz. Így hiába irtam hogy nálam nem is hallani. Nálatok lehet ötszor ekkora van nem ismerhetem. És az felőlem lehet hangos.
2020. dec. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Én egészen eddigi életemben csak a társasházas fűtésre hallottam, hogy házközponti. Most rákerestem és mindenhol erre használják. Lakás ki- illetve eladásnál is így használják, mindenhol.


De amúgy nem tök mindegy?


Elhiszem, hogy rossz a kedved, de ne itt kötözködjél. Mondjuk keress hobbit vagy jó pszichológust.



A kérdés továbbra is él azok számára, akik nem kötözködni jöttek.

2020. dec. 8. 11:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!