Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit tegyek hogy ne füstöljön...

Mit tegyek hogy ne füstöljön a kályha állandóan begyújtáskor??

Figyelt kérdés

Sima kis vékony vaskályha van a szobámban.Vékony is,magas is,az a fajta amit felölről kell megpakolni.Minden begyújtásnál elkezdi ontani a füstöt,kikell nyitnom az ablakot.Már a tököm televan hogy nem bírok rendesen simán begyújtani.A cső tiszta néztem.

Egy egész ujsággal gyújtok be,majd a gyújtós,majd a fa/brikett.És valahogy sose jó,az esetek 90%-ában bealszik a tűz 5/10 perc után.Pedig pár csepp olajat is használok,persze csak finoman hogy jobban begyulladjon a gyújtós.És mégse,vagy bealszik vagy befüstöl,vagy a kedvencem mindkettő.

Ki hogy gyújt be vékony magas vaskályhába?(kandalló nem érdekel csak ilyen vaskályha).



2020. dec. 13. 21:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Először is arról kell megyőződni jó e huzat akkor is ha hideg a kályha .

Ezt ugy tudod ,csak a hamu ajtó van nyitva,takard le újság papirral,

A huzatnak mozgatni kell,illetve oda is kell húzni,megtartani .

2020. dec. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ott kémény gond lesz!

De ha az a fajta,aminek fent ilyen félig bukó ajtaja van,akkor pakold meg,és felülről gyújtsd meg.

2020. dec. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A fa brikett,főleg ha kemény fából van,igen nagy hőre képes .

Tapasztalat.Nem kell szétfolyatni a kályhát .

A 2 es elmélete amúgy nem rossz,csak tartsál mérsékletet.

2020. dec. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%

Arra a kemenyre van mas kalyha is bekotve?

Akkor szokott fustolni ha 2 vagy tobb kalyha van, es a felso nem kap rendes huzatot. Nalam ez volt az eset, az ujsagot ott egettem ahol lennebb volt a csatlakozasi lyuk.

2020. dec. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%

Úgynevezett légdugó van a kéményben.

A hideg levegő "beleül" a kéménybe, és csak nehezen mozdul ki.

Ilyen helyzetekben érdemes hirtelen nagy hővel felfűteni a kéményt, hogy beinduljon a húzat.

Egyébként az időjárás és a légnyomás is nagyban befolyásolja a megfelelő húzatot.

Persze egy normálisan megcsinált kéménynél ahol a tetőgerinc fölé nyúlik a kalapja legalább 80cm-ert, nem szokott ilyen gond lenni.

2020. dec. 14. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
67%
Valami dugulás van, vagy a kéményben vagy a kályha füstjáratában
2020. dec. 14. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
73%
A megfelelő égéshez, kémény huzathoz oxigén kell. A begyújtás előtt is nyiss ablakot.
2020. dec. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
71%
A kéményben levő hideg légdugó az oka. Ki kell emelni a kémény kaminajtaját és 1-2 újságlapot meggyújtva ki kell űzni a légdugót, utána kell begyújtani a kályhát, amikor már van kellő léghuzat a kéményben.
2020. dec. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nagyon sok okos választ kaptál.Az 1,3 is én voltam,de lehet hogy utolsóként is én válaszolok.

Nagy cserépkályhában fűtök,ott nincs lehetőség a járatokba nézni.

A kályhában a hideg füstnek 2x 1,30 cm mélyre lefelé is kell haladni,mielőtt a kéménybe jutna . Langyos kályhánál nincs gond,mert a meleg levegőt húzza is ki a kémény. De ősszel az első begyújtásnál mindenfelé megy a füst,csak a kéményfelé nem .

Begyújtáskor olyan anyagot kell használni,ami nagy lángot hőt ad le. Én vékonyra vágott száraz akácot használok ilyenkor.

Mostanában is ilyennel rakok tüzet,de már nem kell ennyire aprózni.

A fa alá Po-pe gyújtóst rakok.Nem egy drága dolog.Rózsa szinü,jól lehet kis kockákra darabolni.Jól le is kell zárni utána .Nem füstöl,bőven ég olyan hosszam,amig meg gyullad a gyújtós is .

Lehet azt is csinálni,alul előkésziteni a gyújtóst,felül égő újságpapit tartani a füstkivezetéshez.A meleg levegőt ahogy elkapta a huzat,lehet alul begyújtani.

2020. dec. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Cserépkályhánál is van tisztító dugó😉
2020. dec. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!