Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Debrecenben ez hogy lehetséges...

Debrecenben ez hogy lehetséges? Házvásárlással kapcsolatos kérdés.

Figyelt kérdés

Nem szeretnék házat venni (legfeljebb pár év múlva) de érdekelne valami házvásárlással kapcsolatban. Nézegettem debreceni házakat és látok köztük nagyon szépeket, nagyon drágákat, a Nagyerdőn is, a belvárosi részeken is, a külvárosban is. Azt hiszem elmondható, hogy ezek a frekventált környékek, a Nagyerdő egyértelmű, hogy miért, gondolom az erdei környezet miatt, a belváros gondolom azért, mert ott van minden egy köpésre, a családi házzal beépített külváros gondolom azért, mert ott csend van, lehet terjeszkedni, lehet medence, nincs akkor szmog. Gondolom én.

A kérdésem az lenne, hogy milyen foglalkozás kell hozzá, hogy valakinek ilyen környéken legyen háza? Budapesten jobban el tudom ezt képzelni, hogy valakinek sima ügy, ott rengeteg munkalehetőség van és sok helyen nagyon magas fizetésért. Debrecenben is a milliomos fizetésekből vesznek az emberek luxusházat? Vagy nagyon elegáns villát?

A hirdetések közt láttam családi házat 95 000 000 Ft-ért (családi házas övezet), nagyerdei házat (inkább villa) 158 500 000 Ft-ért, nagyon elegáns bútorokkal, tökéletes állapottal, nagyon tágas terekkel, de van 165 000 000 Ft-ért is a Nagyerdőn. Ezekhez nincsen medence, de láttam már olyat is hirdetve, amelyikhez medence is volt (nem is kicsi).


Én jelenleg sem ilyen, sem más jellegű házat nem veszek, de elgondolkodtam már rajta, miből tud valaki ilyen házat venni? Milliomos a fizetéséből, vagy milyen foglalkozása van?


A Simonyi úton is vannak elég nagy, exkluzív villák. Szerintem szinte már a Rózsadombhoz hasonlít. Ilyeneket miből tart fenn a lakója?


Nincs bennem rosszindulat, csak furcsa, hogy Debrecenben ez megengedhető valakiknek, Budapesten jobban el tudom képzelni.



2021. jan. 12. 14:14
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Kb. 15 éve Nyíregyháza még pariban volt Debrecennel, nagy verseny volt a két város között (ez nagyon jót tett mindkettőnek), de az utóbbi időben Debrecen behozhatatlanul elindult fejlődni! Sokan járnak át innen dolgozni, mert rengeteg munkahely létesült ott.

Igaz, nekünk meg lett egy hiper-szuper állatkertünk, ami benne van az európai legjobbika 10 között, a debreceni meg sem közelíti azt!

Sajnos az örökségünkből Nyíregyen vettünk lakást, pedig már akkor is mondták az okosok, hogy Debrecenben sokkal jobb a megtérülés, ott kell venni akár panelt is, mert akkora nagy az egyetem, hogy mindent ki lehet adni.

2021. jan. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

8-as: két szálloda épül csak a Belvárosban, a harmadik a Nagyerdőn:


[link]


[link]


"Ugyancsak jelentős összeghez, közel 3 milliárd 658 millió forint támogatáshoz jut a Kisfaludy- programban a Füredi Kastély Kft. egy szintén négycsillagos szálloda létesítésére Debrecenben, mely a Smart Life Hotel Debrecen nevet viseli majd.

A cég még ezen a néven pályázhatott, ám a cégbírósági adatok szerint idén márciusban átnevezték tetrecen Kft.-re (hivatalosan kis t-vel kezdődik a neve). A hotel a Darabos utca 3-7. szám alatti telken épül majd meg."

2021. jan. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

A szállodák az egy dolog, a kérdező nem ezt kérdezte...

Annyit válaszul: a debreceni lakásárak most is emelkedtek, és ez így megy már jó ideje. Az ingatlanpiac szabad piac, így a kereslet-kínálat szabályozza az árakat. Debrecen most itt tart...

[link]

(biztos olvasták a kérdésedet kérdező, és azonnal jött rá egy cikk:)))

2021. jan. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Szerintem meg a szállodaépítés az egy-egy város mércéje is lehet: szállodát, pláne szállodákat nem szoktak lepukkant, jövő-nélküli, fejlődésképtelen városba tervezni!

Aztán ha mégis pl. Hilton lesz a vége, akkor a kérdező kérdése végleg okafogyottá válhat...

[link]

2021. jan. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!