Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyire csilivili a lakásotok...

Mennyire csilivili a lakásotok/házatok? Mennyit takarítasz, van időd élvezni?

Figyelt kérdés

Apukámmal élek és nagy részt én gondoskodom a főzésről, takarításról mert ő sokáig dolgozik. Egy csomó idő elmegy takarítással és mégsem látom sosem olyan tip-topnak a házat pedig nem vagyok tisztaság mániás. Csak mire körbeérek szinte megint kezdhetném elölről és nincs idő "gyögyörködni", élvezni a rendet... Nálatok is így van? Nektek nincs csomó haj a lakásban, mert engem az is idegesít.


L/18


2010. aug. 14. 18:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Majd gyerek mellett milyen lesz.... :DD
2010. aug. 15. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ne vidd túlzásba! Ne takaríts sokat, mert tényleg nem marad időd élvezni a kényelmet. Tanuld meg:

- A lakás van érted, nem pedig Te érte!!

2010. aug. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Áh, egy héten egyszer takarítok, ezen kívül legfeljebb néha felsöprök és kirázom a kisebb szőnyegeket. Így is mindíg megjegyzik, hogy milyen szép rend van nálam.
2010. aug. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én kicsit furcsállom, hogyha csak ketten laktok otthon, ő mindig sokáig dolgozik, tehát keveset van otthon, te pedig mindig takarítol, akkor miért nem látszik az eredménye? Én is csak hétvégenkét takarítom ki alaposan a lakást, de egész héten rend van és tisztaság, mert arra ügyelek, hogy ne dobáljam szét a dolgaimat a lakásban, tehát nem nagy ügy a ruhát a szekrénybe tenni..stb.

Ügyelek arra, hogy mindig el legyen mosogatva, fürdés után kiöblítem a kádat..stb. Mindig beágyazok.


Szóval vigyázni kell a rendre és a tisztaságra és akkor már nem is olyan sok és fárasztó hetente egyszer kitakarítani kicsit tartalmasabban.


Szombatonként porszívózok, felmosok, a fűrdőszobában vízkőoldózok, porttörlök. Kb. 1-2 óra alatt megvan, és persze a mosást is akkor bonyolítom le.


Ha zavar a sok haj, akkor gyakrabban kell felseperni, a mosogatóba és a mosdó kagylóba tegyél olyan kis szűrő korongot, hogy ne duguljon el, használj hajhullás elleni sampont...stb. A szőnyeget is hetente egyszer átkefélheted, hogy kiszedd belőle a hajat.


Két ember nem csinálhat akkora rumlit, hogy ne lehessen látni a takarítás eredményét. Ha már többen laktok egy házban, vagy gyerekek is vannak, az már más kérdés, ott tényleg nagyon nehéz rendet és tisztaságot tartani.

2010. aug. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!