Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A fő 20A-es kismegszakító elé...

A fő 20A-es kismegszakító elé ha berakok mégegy 20-ast, és valami leoldja azt, akkor a mögötte lévő fennmarad?

Figyelt kérdés

Egyetlen egy kismegszakító van a házban, egy C20-as. Nemrég cserélték a régiről, amiről eddig azthittem 16-os, de elméletileg 20-as volt, "mivel a papíron az van". Az a lényeg hogy eddig hegesztésnél (amikor bekapcsoltam a gépet) néha leoldott, és ugye ilyenkor az egész házban nincs áram + elég messzire kell menni hogy felkapcsoljam (nyilván ez a legkevesebb).


Na most arra gondoltam, hogy ha raknék fel egy külön kismegszakítót a műhelybe, hogy csak az oldjon le, a "fő" megszakító az ne. Először arra gondoltam hogy ha kisebbet raknék akkor biztos működne, hiszen egy amilyen áramnál a 16-os leold, azt az áramot még "bírja" a 20-as. Viszont néha még a 20 is kevés, szóval nem tudom működne-e 20-assal.


Másik dolog hogy egy FI relét se ártana beszerelni, mivel az sincs, de az most mellékes.


Nem értek hozzá nagyon, simán beszélhetek hülyeséget, de ezért tettem fel a kérdést hogy megtudjam tényleg hülyeség-e. De alapvetően szerintem érthető, hogy külön szeretném szedni a műhelyt a házzal.



2021. jan. 25. 19:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
45%

A szelektivitást 2 lépcső biztosítja.

"B" vagy "C" típus amit felraktak? Ez a betű is ott van. Létezik még"D" is. Arra kicsi az esély.

2021. jan. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Azzal kezdtem, hogy C20-as.
2021. jan. 25. 20:01
 3/13 anonim ***** válasza:
Bocs.
2021. jan. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

20 és 20 nem lesz szelektív.

Igényelj 32A az ingyen jár még.Ott már tudsz variálni.

16A on is elmentek régen a trafós hegesztők.

2021. jan. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Azt tudom hogy 32-ig lehet igényelni, csak mivel a házban nem megfelelő a vezetékelés, ezért nem hinném hogy megcsinálnák. Alu vezeték, ránézésre 1,5-es.
2021. jan. 25. 20:13
 6/13 anonim ***** válasza:
Kismegszakítónál zárlati áramtartományban nem lesz szelektivitás.
2021. jan. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Akkor 16-ossal működne?
2021. jan. 25. 20:40
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem igazán. 10 nél igen.
2021. jan. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

ha nem igényled a 32A-t, ami ingyen jár, akkor sosem tudod meg..


Ha beléd, illetve a ház hálózatába kötnek, jelezd, hogy a szándékod megvan az átalakításhoz, csak most nincs időd..

...mert az idő pénz..és ezt a mérőt cserélők jól tudják..

Kérdés, neked mennyit ér?

2021. jan. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Hát én úgy tudom hogy a másfeles alu vezeték nem bírná a 32 ampert. Szóval még ha meg is csinálnák, akkor is csak átvezetékeléssel mernék belemenni.
2021. jan. 25. 21:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!