Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A fő 20A-es kismegszakító elé...

A fő 20A-es kismegszakító elé ha berakok mégegy 20-ast, és valami leoldja azt, akkor a mögötte lévő fennmarad?

Figyelt kérdés

Egyetlen egy kismegszakító van a házban, egy C20-as. Nemrég cserélték a régiről, amiről eddig azthittem 16-os, de elméletileg 20-as volt, "mivel a papíron az van". Az a lényeg hogy eddig hegesztésnél (amikor bekapcsoltam a gépet) néha leoldott, és ugye ilyenkor az egész házban nincs áram + elég messzire kell menni hogy felkapcsoljam (nyilván ez a legkevesebb).


Na most arra gondoltam, hogy ha raknék fel egy külön kismegszakítót a műhelybe, hogy csak az oldjon le, a "fő" megszakító az ne. Először arra gondoltam hogy ha kisebbet raknék akkor biztos működne, hiszen egy amilyen áramnál a 16-os leold, azt az áramot még "bírja" a 20-as. Viszont néha még a 20 is kevés, szóval nem tudom működne-e 20-assal.


Másik dolog hogy egy FI relét se ártana beszerelni, mivel az sincs, de az most mellékes.


Nem értek hozzá nagyon, simán beszélhetek hülyeséget, de ezért tettem fel a kérdést hogy megtudjam tényleg hülyeség-e. De alapvetően szerintem érthető, hogy külön szeretném szedni a műhelyt a házzal.



2021. jan. 25. 19:37
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
No meg a régi fa doboz végett se csinálnák meg szerintem. Mindegy, köszönöm a válaszokat, valószínű marad így egyenlőre.
2021. jan. 25. 21:30
 12/13 anonim ***** válasza:
0%
Nálam is régi fa doboz van. Kicserélték a bejövő vezetéket, s a biztosítékot 32 A-esre ingyen.
2021. jan. 26. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Régi fadobozba biztos hogy nem kötnek be semmit.

Esetleg úgy, hogy a fadobozba beszerelnek előtte egy szabványos műanyag villanyóra szekrényt.

Kell még új tetőkiállás, új védőcsövezés, új földelőszonda, + munkadíj.

Igen valóban ingyenes a 32A, de ha nincsenek meg a feltételek akkor 100-150 ezerrel nyugodtan lehet számolni. (2020 nyarán nekem 120 ezer volt az ELMŰ-nél, ismerősömnek meg 140 az EON-nál).


Az viszont hogy mi van a mérőóra szekrény után, nem érdekli a szolgáltatót. Felőlük aztán tyúkbélen is mehet az áram az ingatlanban, ők csak a plombált megszakítóig foglalkoznak a bekötéssel.

2021. jan. 26. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!