Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » ELMÜ műszaki gazdasági tájékoz...

ELMÜ műszaki gazdasági tájékoztató értelmezésével lenne kérdésem. Garázsba mérőhelyet szeretnék kialakítani egy társasházban, mit jelent a villamossági terv? Részletek a megjegyzésben.

Figyelt kérdés

Sziasztok, segítséget szeretnék kérni, hátha valakinek van jó ötlete. Új építésű társasházban a garázsba szeretnék a beálló mellé egy dugaljat, 1x32A-rel. Almérő létesítése kizárt, közös képviselet nem engedi. Önálló mérési helyet kell kialakítani, majd onnan vezetékelni. Ez okés, a közös képviselet beleegyezett, leadtam a kérelmet. Megjött az MGT, van benne egy olyan rész, a tulajdonostársak hozzájáruló nyilatkozata nem áll rendelkezésre, így ha kifogással élnek, akkor a fogyasztási helyet megszüntetik. Az is benne van, hogy a mérőhelyet a társasház elosztó szekrénye mellett kell kialakítani, végezetül kell csatl.ber.terv jóváhagyása és csat. műszaki dokumentáció. Ez az, amit nem értek. Eddig két kivitelező látta, az egyik szerint terv sem kell, a másik szerint villamossági terv kell, de ennyi és mehet. A szolgáltató ügyfélszolgálata szerint meg arról van szó, hogy nem áll rendelkezésre 32A szabad kapacitás a betápnál és fel kell bővíteni a hálózatot, s ehhez kell a tulajdonostársi beleegyezés és ehhez kell a terv. Az ügyfélszolgálat szerint küldjek "fellebezést", hátha mégiscsak lesz ott 32A vagy ha nem, akkor 16A.


A gond, hogy teljesen elvesztem, a megkérdezett szakik szemmel láthatólag nem tudják, mit kéne csinálni, meg alapvetően mindenki úgy van, hogy intézzem én az adminisztrációt, majd őj jönnek szerelni. Szerintetek melyik értelmezés a helytálló itt? Ha tényleg nincs kapacitás, az szívás, mert az életbe nem lesz felbővítve, vagy olyan áron, amit nem lehet megfizetni. Sajnos lakásom nincs abban a társasházban, így az nem opció, hogy a saját óráról állunk ki a garázsba. Minden tanácsot nagyon megköszönök.



2021. febr. 2. 19:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem kicsit ködös eme megfogalmazás, de lehet, hogy hűen adtad át, amit mondtak, csak nem értelmes, amit mondtak.

Hol nincs szabad kapacitás? A társasházi csatlakozásnál? Mert ahhoz valóban kell a tulajdonostársak hozzájárulása - elvégre a társasház villamos terv alapján készült, és az tervezett igény a te 32 A-ed nélkül állapítódott meg. Ettől másoknak a jövőbeli bővítési igénye esetleg nem lesz lehetséges, satöbbi.

No de azt írod, a hálózatot kell felbővíteni, az meg jelenthetné a szolgáltató hálózatát is, de ahhoz nem kéne a társasház hozzájárulása. A hálózat szót a belső hálózatra nem nagyon lehet értelmezni, ha egyszer a kapualjban már lecsatlakozás van a te mérődre.

Azt sem tudják, mit beszélnek. Olyan szaki kéne, regisztrált szerelő, aki el tudja intézni, hogy valami legyen.

2021. febr. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Uhh, ha előbb látom, hogy máshová is írtad... Nem válaszotlam volna se itt, se ott. :D
2021. febr. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzetben voltam, villamossági tervet kértek.

A felhívott villamos mérnökökből 10 ből 9 elhajtott, hogy nagyon macerás, minden lakóhoz el kell menni, mérni, stb.

Aki elvállalta volna, az dobott egy 1 Millós számlát ...

Próbáld meg az ügyfélszolgálaton, személyesen.

Nekem ott ajánlottak helyi embert.

2021. febr. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Tedd fel még a facebookon a Villanyszerelő szakmai segítő közösség csoportba és a villanyszerelo.forum.hu -ra is.
2021. febr. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat, más fórumra is felraktam, hátha valaki tud valami jó ötletet adni, hogyan tovább. Az a baj, hogy teljesen laikus vagyok, én a szakemberektől várnám, hogy fizetség ellenében, segítsenek.
2021. febr. 2. 21:04
 6/7 anonim ***** válasza:
Ahogy elnézem, a legjobb tanácsot én adtam az #1 utolsó mondatával, elsőként, kár volt a többieket egrecíroztatni.
2021. febr. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Utolsó, még egy értelmes mondatot sem tudsz leírni...
2021. febr. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!