Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kérhetek segítset RGB LED...

Kérhetek segítset RGB LED szalag ügyben?

Figyelt kérdés

Hiába olvastam után semmit nem találtam az interneten róla.

1 héttel ezelőtt szikrázott a lámpám és sercegő hangot adott ki az ajtó feletti biztosíték. Egyszer csak hirtelen off minden, teljes sötétség. Megneztem nem volt lecsapva semmi. Kinti biztosíték is értéket mutatott semmi szokatlan.

Kijött szerencsémre a villanyszerelő mert este történt, 8 óra előtt fél órával. A hiba az volt hogy kiegett a vezetekem. Mondta a szerelő hogy valószínűleg szakmai hiba lehetett nem túlterheltség. (Ment a mosógép, led sorom, laptop, hűtő).

Mégis érdekelne hogy biztos hogy nem a 10 méter hosszú led sorom miatt égett ki? Mert amikor vissza jött minden a led sorom nem. Teljesen tönkre ment. Nem vagyok egy villanyszerelő sokat nem konyitok hozzá. Megkerdeztem volna a kedves szerelőt is de annyira hálás voltam hogy Kijött korlátozás előtt 10 perce hogy elfelejtettem.

Esetleg kellett volna valamit pluszba vennem mellé? Mert csak a hosszabitoba dugtam be a laptop mellé.

Köszönöm szépen előre is a hasznos válaszokat.



2021. febr. 3. 21:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg a sercegés és kontakt hiba okozott magasabb feszültség impulzus, kinyiffantotta az elektronikát.
2021. febr. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor nyugodtan újra feltehetem és a konnektorba dughatok egy újat? Nem történik meg újra az eset?
2021. febr. 4. 07:26
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem annyi történt, hogy túlterhelted a hálózatot, megégett egy vezeték kötés. Ez egy gyakori hiba, főleg régebbi hálózatokban.

A feszültség ingadozás valószínűleg tönkretette a ledszalag tápját. A szalag általában túléli, cseréld ki a tápegységet.

2021. febr. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséged!
2021. febr. 4. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!