Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mire kell figyelni RGB ledszal...

Mire kell figyelni RGB ledszalag vásárlásakor; milyen minőséget képviselnek a lenti termékek; szettben vagy alkatrészenként érdemesebb vásárolni?

Figyelt kérdés

RGB ledszalaggal kapcsolatos böngészés közben szembesültem vele, hogy rengeteg forgalmazó és termék van.

Eltérő műszaki paraméterekkel, garanciális idővel, stb.

Az egészen információ gazdag weboldalaktól, a gyakorlatilag csak egy-egy képet és árinformációt tartalmazó kereskedő oldalig.

Ugyanarról a termékről nem ritkán más-más műszaki adatokat írnak a különböző oldalak.

Na ezek között igazodjon el az ember fia és lánya, ha vásárlási láz kínozza!


Én egy 5 MÉTERES, DIMMELHETŐ=szabályozható RGB SZALAG SZETTet szeretnék vásárolni 3000-7000 Ft ársávban, megbízható tápellátással.


Abban bízva tettem fel a kérdése(i)met, hogy lesz itt köztetek olyan, aki vásárlóként és felhasználóként már rendelkezik tapasztalatokkal vagy szakmabeliként (kereskedő, kivitelező) tud érdemi és hiteles információkat adni.


Sok egyéb mellett az alábbi terméket nézegettem.

V-TAC LED szett beltéri: 5 méter RGB+vezérlő+tápegység 5050-60

[link]


- A linklet forgalmazó oldalán részletes információk vannak a termékhez, ami nagyon szimpatikus számomra, de kissé aggodalommal tölt el, hogy míg a dobozon fehér színű tápegységet látni, addig a kibontott terméket bemutató képeken már egy fekete színű tápegységet látok.

Utángyártott, felmatricázott termék lenne?

Nem tudom, kell-e aggódni ez miatt.

A termékre 2 év a garancia, amit -figyelembe véve más forgalmazók oldalait is- jónak, korrektnek gondolok.


- A linkelt forgalmazónál az adatlapon az olvasható, hogy "Fényerőszabályozás: Dimmelhető", ezzel szemben a Disztribútor oldalán azt írják, hogy "Szabályozható: Nem"

[link]


- A disztribútor oldalán az is szerepel, hogy a "Fényerő: 1000 lm/m", és a ledek fényerejét pedig "LM/LED: 9-11 lm/LED" értékkel adja meg.

Kérdésként merül fel bennem, hogy ha 1 db LED max fényereje 11 lm, akkor a folyóméterenként 60 db ledet tartalmazó szalag 1 folyóméterre eső fényereje hogyan lehet 1000 lm.

Mit értelmezek rosszul?



Ez a sok rizsa csupán egyetlen, de szimpatikus termékkel kapcsolatos információk áttanulmányozása kapcsán merült fel bennem.


És akkor a kérdéseim:

- Mi a véleményetek a V-TAC LED termékekről (akinek van ilyen)?

- Milyen minőséget képvisel a fentebb linkelt LED szalag szett?

- Van itt a GYK-n olyan, aki vett már ilyen V-TAC szalagot?

- A 3-7000 Ft ársávban tudnátok jobb minőségű, esetleg jobb műszaki paraméterekkel, hosszabb garanciális idővel kínált RGB LED szalag szettet ajánlani?

- Érdemes szettben vásárolni, vagy kedvezőbb ár jönne ki, ha alkatrészenként raknám össze ugyanazt a hosszúságot?


Köszönet mindenkinek, aki végigolvasta!

Pláne, ha válaszolni is tud a kérdéseimre:)



#V-TAC #RGB Led szalagok #LED szalag szettek #Szabályozható/Dimmelhető LED szalag #szettben vagy alkatrészenként
2019. dec. 17. 10:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Úgy látom, a két link terméke nem ugyanaz. Az anro oldalon "SKU 2558" kóddal szerepel, a V-TAC oldali SKU 2544.

Egyébként az anro jó oldal. Én onnan még nem vásároltam, de sokan használják.Elég jó a googlés visszajelzés is. magát az üzletet, így a terméket is onnan ajánlom.

2019. dec. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Végfelhasználó vagy, vagy szakember?

Szerinted mi a különbség az SKU 2558 és az SKU 2544 között?


"Én onnan még nem vásároltam, ..."

Honnan vásároltál már és mit?

2019. dec. 17. 14:35
 3/7 anonim ***** válasza:

Még úgy látom, hogy az anro oldalon jók a paraméter kiírások,(1000lm/m - 14-16 lm/LED ) de mellette a visszajelzések is jók. A tól-ig lm érték a színek miatt van.

Szettben érdemesebb venni, így olcsóbb.

2019. dec. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A "14-16 lm/LED" adatot hol találtad meg az Anro oldalán? Én nem látom sehol ezt a termék adatlapján.

Más cég oldalán én is megtaláltam az SKU 2558 kapcsán.

(Persze még így sem teljesen világos, hogy 60 db x 16 lm/db/fm ből hogyan lesz 1000 lm/fm. De ez azért már közelít.)


Közben jobban rákerestem erre a V-TAC gyártmányra, s kiderült számomra, hogy rosszul gondolkodtam az elején. ennek a cégnek nincs egy központi magyarországi képviselete, hanem több cég is V-TAC partnerként kommunikálja magát. Ezek mind a szófiai anyacégtől vásárolnak, meg talán egymástól is.

2019. dec. 17. 14:58
 5/7 anonim ***** válasza:

Anro oldalon a termék képeknél is vannak adatok. Ledenként 16lm, 1méterbe 60 LED. Felszorozva lesz ~1000lm métere.

Nem vagyok szakértő de villanyszerként érdekel és értem, valamint sokmindent utána olvastam.

Üzlet nevét nehezen írnék, mert nem tudom. De jó üzletet keresek mindig ahol érvényesíthető a gyári, illetve pontos típusokat keresek hol olcsóbb, hol van akcióban.

2019. dec. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Két kódközt talán a dimmelhetőség a különbség. De két kód egyértelműen más terméket takar. Akár olcsóbb vezérlő is lehetne.
2019. dec. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Eddig LED égőket vagy LED szalag világítás hoz vettem több mindent(sín, táp,toldó,csatlakozók) ahol jobban összejött, olcsóbb volt, minden megvolt. De ezek mellett a boltnak és vásárolt anyagminőségnek is utánanéztem. Kínából is vettem LED égőt, 3 éve szuperál.
2019. dec. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!