Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » WC probléma. Mitől lehet ez?

WC probléma. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

Falra szerelt, falon belüli tartállyal ellátott WC-ről van szó. Normál esetben ugye gomb megnyom - lehúz - tartály vizet szív (adja azt a sziszegő hangot) a folyamat. Néha viszont hiba csúszik a gépezetbe, pláne ha a nagyobb vízmennyiséggel öblítő gombot nyomjuk meg. Ilyenkor, miután a tartály újratölti magát, továbbra is vizet folyat a WC-be. Nem nagy intnezitással, de hallható, ahogy csobog a víz a csészébe. Újbóli lehúzás általában megszünteti a jelenséget.

Nos, én teljesen vak vagyok szinte, így természetesen semmi jártasságom WC és vízvezetékszerelés terén. A fent leírtakat is csak a hangokból következtettem ki. Nem gyakran fordul elő, először pár hete történt, de akkor a pakolás, költözködés miatt el is felejtettem, ezért nem hívtam szakembert. Tegnap tapasztaltam újra, és kicsit feszélyez a dolog, hogy mitől lehet. Nyilván szakembert fogok hívni, de esetleg van e itt hozzáértő, akinek van elképzelése arról, mi lehet a gond? Remélem nem kell az egészet cserélni.



2021. febr. 4. 09:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy meszes felétek a víz és vízkö rakódik le a tartályban, ami a szelepet is érinti, ezért nem mindig zár le rendesen.
2021. febr. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm #1. Lehetséges. Bár azért érdekes, mert két teljesen ugyanolyan WC van a házban, és kifejezetten csak az egyiknél tapasztaltam (eddig) a dolgot. Ezért is gondolom, hogy a tartállyal lesz valami baj.
2021. febr. 4. 10:01
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 3 WC van a házban, teljesen egyformák, és egynél vannak ilyen gondok gyakrabban, amelyiket többet használjuk.


HA ismersz megbízható szerelöt, kérdezd meg töle, valamilyen módon vízkövetleníteni kellene. Nálunk megoldható, mert nem falon belüli a tartály, nálatok nem tudom, mi a megoldás.

2021. febr. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

úszószelep nem zár..vagy hozzáér valamihez az úszó, vagy a tűszelep nem tökéletes. Sajnos szét kell szedni így is, úgy is..

nem nagy vasziszdasz, a munkadíj többe lesz, mint az anyagár..

2021. febr. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Már sok a vízkő a tartályban ami lerakódott a szelepek végeire emiatt nem zár rendesen. Ha néha csinálja ezt tehát van amikor rendesen zár akkor nincs akkora nagy probléma, viszont érdemes lenne a tartályt kibányászni persze leürített állapotban és kipucolni teljesen. Lehet attól is hogy a szelepek gumijai már kezdenek elkopni, azokat nem árt kicserélni. Ha te nem értesz ehhez, hívsz egy vizest hogy ez a probléma kapja szét, takarítsa ki cseréljen gumikat vagy amit kell és lehet, és ennyi.

Nekem az egyik wc-nél még a hagyományos Dömötör tartály van, másiknál az új házrészen már a falba szerelt változat. A Dömötört én évente szétkapom és kipucolom jó alaposan, meg én nekem itthon van tartalékba alaktrészem hozzá komplett javítókészlet így ha valamelyik tömítésnek látszólag annyi azt ki is cserélem. Meg egyszer anyósomnak komplett szelepet vettem a tartályhoz mert annyira szét volt kopva már hogy jobban jártam egy újjal. Az is 2500 Ft körül volt ha jól emlékszem, plusz vettem neki is egy javítókészletet kb 500 Ft hogy ha baj van akkor legyen.

2021. febr. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek. Úgy néz ki akkor, hogy egy minimális költséggel megoldható a dolog. :) Már attól féltem, hogy új WC kell vagy valami. :D Mivel csak néha csinálja, teljesen random, ezért gondolom, hogy a gond még nem olyan nagy. A környéken még nem ismerek szakembert, nemrég költöztem ide, de ideje lesz akkor megismerkedni az itteni szolgáltatókkal. Délután intézem. Köszönöm szépen mindenkinek, most kicsit azért megnyugodtam.
2021. febr. 4. 11:13
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A tűszelepes tartályoknál előfordulhat, hogy a vízvezetéken végzett munka, csőtörés stb. során elzárják a vizet. Ilyenkor megnyitást követően a vezetékbe hirtelen beáramló víz felkapja a korábban leülepedett apró homok/rozsda szemcséket, amik aztán megakadnak a tűszelepben és az nem képes elzáródni.
2021. febr. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szakember nélkül ne kezd bele a javításba. Az előttem válaszolók említették az esetleges hibákat. Leginkább a szelepet találom bűnösnek, de nekem előfordult, hogy az úszóka karját véletlenül elhajlítottam és az úszóka hozzáért a tartály falához, tehát nem tudott teljesen elzárni.
2021. febr. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Már hívtam szakembert, aki jövőhéten jön. A kérdésben is írtam, vak vagyok. Látás nélkül nyilván hozzá nem nyúlnék, nő is vagyok ráadásul, akit hagyományos családban neveltek, így speciel vízvezetékekhez és effélékhez nem értek, sosem tanítottak. A legnagyobb mutatvány, ami tőlem ház körüli szerelés téren kitelik az a villanykörte csere.
2021. febr. 4. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!