Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi okozhatja ezt a rejtélyes...

Mi okozhatja ezt a rejtélyes beázást a fürdőszoba plafonján?

Figyelt kérdés

Először pár hónapja történt, hogy beázott a fürdőszobában a WC feletti sarokrész (ahol állítólag a fővezeték megy), aztán csak hónapokkal később egyszer ismétlődött meg, de már nem foltosan, hanem csillogott a nedvességtől. Viszont a közelmúltban megszaporodtak az esetek és már a plafon más pontján is megjelent.

Mindig fél-egy óra alatt elcsitul a dolog és nem hagy maga után foltot.

Nem függ az odakinti időjárástól, akkor is előfordul, ha nincs eső.

Emeletes társasházról van szó és felettem már csak egy szint van.

A felettem lakónál és az ő szomszédjánál nincs semmi rendellenesség, de tudni kell, hogy 2 és fél éve az előbbinél a bekötőcsövek cserére kerültek, akkor is ázás miatt.

Azt figyeltem meg, hogy mintha azután jelenne meg nem sokkal, amikor én használok nagyobb mennyiségű a vizet (pl. zuhanyzásra). Gázbojler szolgáltatja a melegvizet. Hogyan lenne lehetséges, hogy az én vízhasználatom hatására beázik a plafon?



2021. febr. 7. 00:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a pára az oka! Ott,ahol futnak a csövek lehűtik azt a fal részt,és fürdéskor a gőz ott csapódik le.

Olvasgass a harmatpontról egy csomót.

Én,-hogy erre a bibire rájöjjek,-polcra,vagy ideiglenesen egy nagyobb létrára egy~két napra rászerelnék egy ventilátort,és a kérdéses helyre irányítanám már fürdés előtt,..és után még egy ideig.

2021. febr. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Pontosítok: kéményes, átfolyós gáz vízmelegítő szolgáltatja a melegvizet.
2021. febr. 7. 20:24
 3/7 A kérdező kommentje:
Úgy érted, hogy meleg levegőt fújassak rá folyamatosan?
2021. febr. 7. 22:19
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem a hőmérséklete a fontos,hanem,hogy NE tudjon a pára ott lecsapódni.

Ezelőtt 30~40 évvel a nagy vállalati tusolókban,ahol volt néha 40 állás is,műszakváltás után,amikor mindenki tusolt,az összes cső szinte "átlátszott" a falon télen.

2021. febr. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Tehát akkor a javaslatodra azt várnánk, hogy nem fog előjönni a jelenség fürdéskor, mert nem engedjük a párát lecsapódni.

Ez azért érdekes, mert 6 éve használom és csak fél éve jelentkezett ez az ázásos tünet először. Erre mi lehet a magyarázat?

2021. febr. 7. 22:50
 6/7 A kérdező kommentje:
Illetve: a lecsapódó pára is képes olyan mértékben átáztatni a falat, hogy annak szaga van? Ugyanis bizony érezni még pár órán át utána.
2021. febr. 7. 23:29
 7/7 anonim ***** válasza:

A penészgombák tudnak büdösek lenni.

Azért volna érdemes kipróbálni,hogy egyszerűen meg lehessen állapítani,hogy páralecsapódás,vagy csőtörés//szivárgás.

2021. febr. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!