Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért mondja mindenki ezt a...

Miért mondja mindenki ezt a "mamhoteles" dolgot?

Figyelt kérdés
A legtöbb fiatal nem lustaságból, hanem pénz szűke miatt kényszerül még mindig otthon lakni. Rengetegen dolgoznak becsülettel, de a bérükből lehetetlen albérletben élni, plusz mellette félre is tenni, ezért laknak sokan még mindig otthon. Sokan életképtelennek tartják őket, pedig ha valaki csak úgy ingyen adna nekik lakást, biztos, hogy nem szaladnának vissza a mamahotelbe....Szerintetek hogyan fog alakulni a "mamahotelben" élő 20-35 éves fiatalok száma? Csökkenni vagy nőni fog? Illetve mivel lehetne javítani azon, hogy minden fiatal lakáshoz jusson, és önálló életet kezdjen?

2021. febr. 7. 19:23
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
80%
Én is kiröhögtem mindig a mamahoteleseket, és megvetettem őket. Úgy gondoltam, hogy ha én egyedülálló nőként 100 ezer forintos fizetésből meg tudok élni egyedül, albérletben, akkor nehogy már egy pasi ne tudjon. Az utóbbi években módosítottam a véleményemen, hiszen a fizetések épp csak pár ezer forinttal nőttek, az albérletek ára viszont többszörösére nőtt. Ha most is alkalmazott lennék 120 ezres fizetéssel, akkor nem tudnék 80 ezret fizetni egy szobáért, ez tény. Ez a helyzet viszont csak 2-3 éve létezik, a mamahotel jelenség viszont nem. Rengeteg valóban életképtelen, lusta, semmirevaló fiatal volt akkor is, aki anyagilag simán megtehette volna, hogy a saját lábára álljon, de élősködni könnyebb volt. Az ilyenről megvan a véleményem.
2021. febr. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
76%
Talán azzal még nincs is baj, ha valaki 30-35 évesen otthon lakik, de akkor legyen már annyi félretett pénze, hogy amint úgy hozza az élet, és a kapcsolata (ha van neki), akkor bele tudjon ugrani a lakásvásárlásba. De sajnos a többség egyáltalán nem takarékoskodik még otthonlakás mellett sem.
2021. febr. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
61%

Senki nem mondta, hogy könnyű elköltözni otthonról, de ahogy sok ezer példa bizonyítja: nem lehetetlen...

Na most aki nem mamahotelben van, az így vagy úgy de el tudta ezt érni, aki mamahotelban van az meg nem...

2021. febr. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
85%

Nem a lakás helyszínét jelenti a mamahotel.

HOTEL -ezen a szón van a hangsúly, tehát all inclusive kiszolgálás felnőtt, akár középkorú embernek.

Bevásárolnak rá, mosogatnak rá, kimosnak rá, ügyintéznek rá, stb.

Tehát még nem tanulta meg az illető a felnőtt életet, akár 42 éves korára, vagy még később.

Nekem van egy szomszédbácsim, a testvére mamahoteleztette, 82 évesen magára maradt és akkor szembesült azzal, hogy senki nem főz neki egy főzeléket, meg hogy fog most paprikáskrumplihoz jutni, meg egyáltalán most mi lesz.

2021. febr. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
45%

Kulfoldon sem jobb a helyzet. USAban keresel kb 1400-at ha nincs jo vegzetseged es az alberlet meg 1000 dollartol kezdodik. Marad 400 kajara, rezsire, autot kell fenntartani...


Itt annyival jobb hogy tobb az alberlet es gyakori az hogy valakinek lakotarsa van. A legtobb fiatal elmegy alberletbe egyetem utan es ha kell akkor lakotarsakkal lakik egyutt. Ritka ha valaki 25-30 evesen is a szuloknel lakik.

Magyarorszagon meg nincs eleg alberlet, lakotarsakkal is csak nagyvarosokban laknak az emberek. Videken, foleg falun egyaltalan nincs alberlet.


Szerintem kevesebb lesz a mamahoteles mert sokan tanulnak egyetemen es egyetemi vegzettseggel jobban fizeto allast lehet talalni. A mernok konnyebben kifizeti az alberlet arat mint a bolti elado vagy a gyari betanitott munkas. A videkiek is felmennek pestre tanulni es van olyan aki koleszban lakik es jol elhuzza az egyetemi eveket, diploma nelkul melozik iskola mellett, kozben az olcso koleszban lakik. Utana meg lakotarsakkal berel egy lakast.

Ahol en laktam ott sokan ugy csinaljak hogy kulfoldon gyujtottek penzt a parjukkal pl Hollandiaban, Skociaban, Nemetorszagban es evekkel kesobb vettek egy felujitando hazat a szulofalujukban. A regi osztalytarsaim kozul alig 1-2 lakik a szulokkel, a tobbi vett hazat, alberletbe ment, a szulok segitettek oket, kulfoldon vannak, a lenyeg hogy valahogy megoldottak.

2021. febr. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Utolsó: az USA-ban is elviszi a havi átlagfizetés 40%-át az átlagos albérleti díj vagy jobbak az arányok?
2021. febr. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Ha tudnál számolni utolsó...
2021. febr. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
49%
Mi a gond a számítással? Kérlek vezesd le :)))
2021. febr. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
58%

Külföldön élek, itt bérelek, ami hűde önálló, felnőttes dolog. Hosszú távon szívás, mert egy idegen zsebét tömöm pénzzel.

Magyarországon van 2 lakásom egy vidéki megyeszékhelyen, amiket kiadok. Egyiket örököltem, a másikat vettem. A mamahoteles pampogás és cikizés miatt önállóságba menekülő fiataloktól kemény pénzeket szedek be havonta. Nekik egyre távolabb kerül a lakásvásárlás, én meg egyre közelebb kerülök egy harmadik magyarországi lakás megvásárlásához.

Külföldön, ahol élek, elég esélytelen nekem lakást venni, mert nagyon drága.

Magyarországon 4-5 budapesti lakást tudnék abból a pénzből venni, amennyibe itt egy lakás kerül.

2021. febr. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
2021. febr. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!