Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Átfolyós vízmelegítőben lehet...

Átfolyós vízmelegítőben lehet valahogy emelni a víznyomást?

Figyelt kérdés

Régebbi típusú cirkónk van, junker kazánnal, ez adja a fűtést és a melegvizet is.

A bajom az, hogy alig van melegvíz.


A kazánnak nincs baja, évente jön a szaki megnézni, idén is volt. Szóval begyullad rendesen, fűtés is van. De a melegvíz már csutkára van nyitva a kádban (nem kever hozzá hidegvizet), és így is csak épphogy testmeleg. Nem tudok egy forró fürdőt venni.


A kazán hőmérője azt mutatja, hogy 70-80 fok közé felmelegíti ilyenkor, de ez egyértelműen nem igaz, akkor már vörösre főttem volna, nem vacognék. Sajna nincs olyan hőmérőm, amit a kádba dughatnék, de maximum 40 fokos lehet (picit melegnek érzem, de nem forrónak, szóval testhőnél gondolom melegebb).

Én a víznyomást tippeltem, hogy az lehet az oka, mert az elég alacsony. Vettünk olyan zuhanyfejet, amin állítható az erősség, picit segített, de nem sokat.

Idén a szerelőnek szóltam, hogy nagyon alacsony a nyomás, állítson rajta, ha lehet, megnézte a kazánon a kijelzőt, kiderült, hogy nem is mutatta rendesen a nyomást, azt kijavította - de a víznyomáson nem állított, gondolom úgy volt vele h csak a kijelzőn hisztiztem nőként.


Imádok kádban fürdeni, de így nem lehet, vacogok zuhanyzás közben.

Házilag vajon tudok játszani a víznyomással, hogy jobb legyen? Vagy nem is az a gond, hanem tök más? Van valakinek ötlete?


2021. febr. 14. 12:59
1 2
 11/13 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:

És ilyenkor a víz alá tudod tenni a kezed?

Érdekes.

2021. febr. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
Ha a gombokat is lefényképezed, lehet meg tudjuk mondani melyiket kéne feljebb állítanod.
2021. febr. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

11, Igen, ez a kellemesen meleg (de nem forró) víz, ami kézmosáshoz mondjuk jó, de ha beleülnék egy kád forró vízbe, már fázom.


[link]


A legalsó az az egész rendszert lezárja, ha azt kikapcsolom, akkor se fűtés se melegvíz.

A másik kettő meg az, amit a 2-es írt, hogy fűtés meg víz. A víznél nem tudom, mi lenne a normális, kb vízszintesen volt alapból, már én tekergettem el.

2021. febr. 14. 20:04
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!