Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Átfolyós vízmelegítőben lehet...

Átfolyós vízmelegítőben lehet valahogy emelni a víznyomást?

Figyelt kérdés

Régebbi típusú cirkónk van, junker kazánnal, ez adja a fűtést és a melegvizet is.

A bajom az, hogy alig van melegvíz.


A kazánnak nincs baja, évente jön a szaki megnézni, idén is volt. Szóval begyullad rendesen, fűtés is van. De a melegvíz már csutkára van nyitva a kádban (nem kever hozzá hidegvizet), és így is csak épphogy testmeleg. Nem tudok egy forró fürdőt venni.


A kazán hőmérője azt mutatja, hogy 70-80 fok közé felmelegíti ilyenkor, de ez egyértelműen nem igaz, akkor már vörösre főttem volna, nem vacognék. Sajna nincs olyan hőmérőm, amit a kádba dughatnék, de maximum 40 fokos lehet (picit melegnek érzem, de nem forrónak, szóval testhőnél gondolom melegebb).

Én a víznyomást tippeltem, hogy az lehet az oka, mert az elég alacsony. Vettünk olyan zuhanyfejet, amin állítható az erősség, picit segített, de nem sokat.

Idén a szerelőnek szóltam, hogy nagyon alacsony a nyomás, állítson rajta, ha lehet, megnézte a kazánon a kijelzőt, kiderült, hogy nem is mutatta rendesen a nyomást, azt kijavította - de a víznyomáson nem állított, gondolom úgy volt vele h csak a kijelzőn hisztiztem nőként.


Imádok kádban fürdeni, de így nem lehet, vacogok zuhanyzás közben.

Házilag vajon tudok játszani a víznyomással, hogy jobb legyen? Vagy nem is az a gond, hanem tök más? Van valakinek ötlete?


2021. febr. 14. 12:59
1 2
 1/13 mindentudó99 ***** válasza:
Gáz lángot nagyobbra kellene állítani vagy az átfolyatott víz mennyiségét csökkenteni. Ha kevesebb vìz folyiknát akkoor jobban felmelegszik
2021. febr. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Kazánon is tudod állítani a víz hőfokát, az is fel van tekerve magasabb hőmérsékletre? Junkeren is két állítható termosztát van (két tekerentyű) az egyikkel a víz hőfokát állítod, a másikkal a fűtést. Lehet egyébként ráférne egy vízkőtelenítés, ezeket is szokták, nem csak a bojlereket!
2021. febr. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Be van állítva víznyomás a kazánon ? Erre gondoltam mint a videóban .

https://www.youtube.com/watch?v=Gfpmp6n7f7U

2021. febr. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

#3

A víz hideg nála... átfolyós, a csapból folyó víz! Semmi köze nincs ehhez a fűtési rendszerben lévő víznyomásnak!

2021. febr. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

2, A víz tekerőnél nincs mérce vagy hogy mondjam, hogy hányasra van tekerve (a radiátoros tekerőnél van fokozat 1-7ig), szóval nem tudom, mennyin áll, a vízszintesnél kicsit lejjebb van állítva piros irányba, feltételezve, hogy az jelenti a meleget, mint a csapnál. Sokat nem mertem rajta tekerni, mivel a kijelzőnél már így is 70-80 fok között mutatja, tönkretenni se akarom.

Mikor beköltöztünk akkor eleinte jó volt a víz, aki abban az évben jött szaki az éves felülvizsgálatra, az el volt tőle hűlve, hogy 80 fokot mutat az nagyon sok, nem szabad annyin állnia, szóval nem tudom. :/

Idén (vagyis most már tavaly, szóval a szezon előtt) normális szervizes volt kint, ő rendesen átnézte, kitakarította, nem tudom, hogy vízkőtlenítést csinált-e, de darabokra szedte, az fix. Azért nem is értem a dolgot.


1, igazából ezzel játszom "házilag", a csapot full melegre állítom, és nem csutkára nyitom, hanem csorgásra (ilyen keverős billenős csap van). De így nem akkora élvezet se a fürdés se a zuhany. Meg ugye ilyenkor automatikusan kisebbre veszi a lángot is a kevesebb víz miatt, szóval nem tudom, mennyit ér igazából, de kísérletezem.

2021. febr. 14. 13:50
 6/13 A kérdező kommentje:
3, a víznyomás alacsonyabb nálunk, alig karistolja az egyes szám alját. De nem tudom, hogy ezt én hogy tudnám átállítani szaki nélkül. Feltételezem, van hozzá valami csap, de nem sikerült rájönnöm, hol kéne keresnem.
2021. febr. 14. 13:55
 7/13 anonim ***** válasza:
Te kevered a szezont a fazonnal. Egyáltalán nem látszik a leíásodból, hogy mi micsoda. A 80 fok, amin a szerelő is elhűlt valószínűleg az előremenő ág hőfoka, azért a nagy megrökönyödés. A nyomásmérő óra pedig a zárt FŰTÉSI (nem a HMV) rendszerben mért relatív túlnyomást mutatja, semmi köze a HMV készítéshez, illetve csak annyiba, hogy, ha túl alacsony a fűtésen kívül melegvíz sem készül. A szerelőnek vázoltad a problémát? mit mondott? De ha annyival meegtisztelnéd a válaszolni kívánó emberkéket, hogy egy pontos típust írsz, vagy legalább egy fotót felteszel az nagyon sokat lendítene a dolgon előre.
2021. febr. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Pont úgy néz ki, mint a videón, amit valaki linkelt, csak a miénken két tekerő van, nem három. Ami a videón a láng/szikra jelzéses, az nincs a miénken. Minden más ugyanúgy néz ki.

Ha tudnám a típusát, leírtam volna :/, albérlet, régen itt van, tulaj se tudja, régi típusú junkers, legalább tíz éves, ennyit tudok. Meg a szerelő tavaly magyarázott valamit, hogy a miénk átmeneti típus a régik és az újak között. Ha ez segít.


Elnézést, ha nem fogalmazok egzaktul, tényleg nem értek hozzá. Ha értenék, akkor nem gyk-n keresném a választ. :-)


Két darab kijelző van a kazánon, ugyanúgy, mint a videón, egy celsius fok, meg egy bar jelző. A hőfokjelző változik, ha megnyitom a melegvizet (ha nem megy a fűtés, mikor fürdök, akkor is, tehát csak a melegvíz pörgeti fel), felkúszik 70-80 fok közé, átlagban inkább 70. Mivel máshol nem látok hőmérőt, ezért csak erről tudok írni.

(Nyilván van a termosztáton a fűtéshez, de az más, azt nem keverem ide.)

A bar jelző 0-1 között van alapból, ha folyik a melegvíz, akkor felkúszik kb 1ig, de az a max. Mivel a kijelzőn a fehér sáv az 1-es felett indul, ezért feltételezem, az lenne a normális, ha az 1-es felett mozogna abban a fehérrel jelzett tartományban, nem?


A szerelőnek jeleztem, hogy túl alacsony a nyomás, de ezt írtam is. Ő megtapogatta, valami olyasmit mondott, hogy rosszul van bekötve, és hogy ez gyakori hiba ezeknél, hogy nem jó, szóval fals értékeket mutat a bar jelző (szinte nem is mozgott előtte a mutató, még annyit se, mint most). Ezt kicserélte, hogy akkor már jó lesz - de feltételezem, hogy a nyomáson magán nem piszkált semmit, mert azt hihette, hogy csak a kijelző miatt rinyálok, hiszen az alapján mondtam, hogy alacsony. Az a hiba, amit mondott, tényleg megoldódott, hogy fals értékeket mutatott, mert ugye most már mozog a mutató ha megy a fűtés vagy a víz, de a nyomás ettől nem lett sokkal magasabb.


Lehet egyébként, hogy keverem a dolgokat, ez csak az én laikus tippem, hogy ez az egyetlen, ami a normálistól eltérést mutat, hogy hátha emiatt van. Lehet, hogy tényleg tök más a gond, csak mivel nem értek hozzá, nem tudom, mi. De azt nem érzem normálisnak, hogy csutkára nyitott csapnál nulla hideget engedve hozzá csak amolyan melegecske a víz. :/ Oké, hogy az átfolyósnak idő kell, míg felmelegíti, szóval "ki kell engedni" a vizet, de ha egy órát folyik a víz, akkor is ugyanez a szitu.

2021. febr. 14. 16:43
 9/13 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:

Ez adja nálatok a melegvizet és a fűtést is ez szolgáltatja?

Amikor nem megy a fűtés, és hidegek a radiátorok (ekkor a hőmérsékletmérőnek 25-35 fok körül kell lennie, akkor nyisd meg a melegcsapot és amikor már a meleg víz jön egy ideje, akkor olvasd le a hőmérsékletet.

Így mennyit mutat?

2021. febr. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Igen, radiátorok vannak, tartozik hozzá egy termosztát a szobában, ami automatikusan ki-be kapcsolja a kazánt, ahogy az adott hőfokhoz kell.


Ha nem megy a fűtés, és nem folyik a víz, akkor 30-35 fok körül mutat a hőmérsékletmérő, ha kiengedem a vizet, akkor kúszik fel 70 fölé, amit írtam. Fűtésnél is ugyanez az arány.

Csináltam képet, itt hosszabb ideje folyt a víz a zuhanynál:

[link]

2021. febr. 14. 19:27
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!