Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért népszerűbb a központi...

Miért népszerűbb a központi fűtés, mint a konvektoros?

Figyelt kérdés

A konvektoros fűtésnek nagyon sok pozitívuma és előnye van. Persze hátrányai is, de ha megnézzük a korszerű konvektorokat és központi fűtéseket, akkor nem egyértelmű melyik a jobb.

Ez ellenére egyértelműen a központi fűtés a népszerűbb. Mi ennek az oka?


2021. febr. 14. 14:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
De, egyertelmuen rosszabb a konvektoros. Szornyen pazarlo, nemigen lehet kozpontilag szabalyozni, igazabol egy gazzal mukodo vaskalyha.
2021. febr. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 mindentudó99 ***** válasza:
98%
Szerintem teljesen egyértelmű hogy melyik jobb. A kinvektoros elég gazdaságtalan
2021. febr. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Két korszerű konvektor árából veszel egy korszerű kombi cirkót..
2021. febr. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%

Nálam öt db konvektor van, ebbő három üveglapos kandallóutánzat. Modern, finom elektronikájuk van, nincs velük semmi gond. Ősszel egy ombnyomás, tavasszal kettő, oszt annyi volt.


Akkor van szarügy, ha a nagymedve ráül a gázcsőre...mondjuk akkor máshol sincsngáz.


A központi fűtés azért jobb, mert a kazán bármivel fűthető( és egy lócán lehet aludni a kazánházban)...de a lakásban is.

2021. febr. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Még annyit, hogy nem kell kémény, nem jön a kéményseprő, és ha áramszünet van, ezek akkor is működnek.

Nem egy vidéki ismerősömnél kellett kis generátort telepteni, amely viszi a szivattyút az áramszünet alatt.


Persze a hőerőművi távfűtés mindent visz...

2021. febr. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%

"a központi fűtés a népszerűbb. Mi ennek az oka?"


Az az oka, hogy az emberek egy nagy része ki tudja számolni, hogy ha minden helyiségben ég a gázláng az többe kerül, mintha csak egy helyen égne.

(A kazánban.)

2021. febr. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
96%

A szuleimnel konvektoros futes van es talan a berekulesi koltseg az egyetlen elonye mert ok kb evente csereltek 1 vagy 2 kalyhat konvektorra, igy nem az egesz futesi rendszert kellett lecserelni 1 ev alatt.

FÉG Gazkonvektor van nekik, tehat nem valami bovli de a kezdetektol fogva csak a gond van veluk. Szinte minden evben elromlik valamelyik. Tipikus hogy futesszezon elejen nehez beinditani mert nem akarja tartani az orlangot, ez folyamatosan elojovo problema, hiaba van megjavitva. Tovabbi problema peldaul hogy mikor eleri a kivant hofokot akkor lekapcsol de nem marad meg az orlang, olyan is van hogy varatlanul lekapcsol mikozben futened fel a szobat vele es ujbol be kell inditani mert az orlang elaludt. Gazszivargas is elofordult mar, tehat nem is biztonsagos. Fenn all a szenmonoxid veszely.

Sokat is folyaszt, igaz gyorsan felmelegszik de hamar ki is hul, nem tartja a meleget. Sokszor pattogo hangot ad mikor melegszik vagy hul ki, illetve mikor ki-be kapcsol.


Ha uj hazat epitesz akkor a konvektor bekerulesi koltsege talan nem is olcsobb mert jelenleg 100.000 forint korul van egy uj konvektor es ha van 10 helyseged ahova kell akkor 1 millio forintra szamithatsz. Lehet ennel kevesebb is mert kis szobaba eleg a kissebb konvektor is es az olcsobb.

Ezen felul meg gazcsovek minden helysegbe, kemenycso, stb, ott a munkadij. Kesobb meg a kjavitasra kell kolteni, mint ahogy irtam, szuleimnel minden evben van gond valamelyik radiatorral.


Radiatornak a darabja 30 ezer korul van, a kazan meg kb 250 plusz egyeb dolgok, csovek, munkadij. Valoszinuleg dragabb mint a konvektor de visszaterul az ara kesobb es biztonsagosabb is mert nincs nyilt lang a lakasodban.

A kazanhazba rakhatsz fa tuzelesu kazant is, igy lehet vegyestuzeles, mikor melyik eri meg jobban neked.


En regebben sok haznal dolgoztam de konvektort alig lattam. Dolgoztunk uj hazaknal is es ott csak kozpontifutes volt.

2021. febr. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
30%

Feg gazkonvektodunk van. 25 ev apatt 2x tisztittattuk es hibatlanul mukodik. Parapetes,nincs kemenyseprok riogatasa.

Odaulok ele es jo meleg van 1 meterig.


Apamnal cirko van es evente lehuz a gazszerol 35 ezer forinttal tisztitas miatt.(futes es viz kulon cirko!) . Sot meg evkozben is sokszor elromlik,kialszik a lang stb.

Ha odaulsz aradiator ele,nem erzel meleget. Undorito rendszer. En utalom. Kemenyseprok mindig kitalalnak vmi hulyeseget,mit kell csereltetni. Lehuzas az egesz.


Hazkozponti: radkenyszeritenek egy futesmennxiseget es azt vagy elfogadod vagy nyitvatartod az ablakot. Egy baratunknal volt ilyen es minden homapban futesszezonban 60 000 huf volt a gazszamlaja. Alsogatyaban vagy meztelenul voltak orthon egesz nap. A vegen eladta az amugy kozponti erkelyes jo helyen levo napos lakast.

2021. febr. 15. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
27%

Osztom az előzőt.

A FÉG-nél olcsóbbat és egyszerűbbet még nem találtak ki.

Annyira primitív a szerkezete, hogy szinte nincs is semmi ami elromolhat benne. Ha mégis, akkor fillérekért kapható hozzá alkatrész.

Amúgy nem is romlott még el még semmi rajta, hiszen még csak kb. 30 éves.


A szomszédomnál már modern kondenzációs van.

Jó bonyolult szerkenytyű, sok elektronikával, amiből mindig el is romlik valami drágaság.

Legalábbis az éves kötelező karbantartásnál a 30ezres bevizsgálási díjon felül mindig találnak valami kicserélendő alkatrészt a "gondos" gázszerelők...

2021. febr. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
91%

Fuu, hat sztem eg es fold a ketto. Laktam konvektoros lakasban is, kattogott es allandoan azt almodtam, h felrobban😀 Folyamatosan nathas voltam, sztem az a gazlang irritalta a nyalkahartyam. Ha kialudt a lang, szerelot kellett hivni, mert nem mertuk begyujtani. Szoval soha tobbet.

Persze h kenyelmesebb a kozponti, hangtalan, szagtalan, szabalyozhato. Nem is ertem a kerdesed😀

2021. márc. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!