Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Lakásfelújításkor melyik...

Orcynol kérdése:

Lakásfelújításkor melyik munkát célszerű előbb elvégezni: nyílászáró cserét, vagy konvektorok helyett központi fűtés kialakítását?

Figyelt kérdés

2017. nov. 19. 12:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én a nyílászárók cseréjét csinálnám előbb, egyidejűleg a konvektorok szellőzőjének a beépítésével.

Részben, mert ha ezt nem csinálod, akkor nem tudják a helyére tenni a radiátort, másrészt meg csupa mocsok lesz a radiátor, ha utána cserélik az ablakot.

2017. nov. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én a nyílászárókkal kezdtem, mert elég rossz állapotban voltak. A fűtésköltségen kb 10 %-ot nyertem azzal együtt, hogy a hőmérséklet 2-3 fokkal magasabb lett. Ezután a fűtéskorszerűsítés, ami újabb 15 %-ot hozott, s most az egész lakásban kellemes 22-23 fok a hőmérséklet.

(Kezdetben -nagy hidegben- jó, ha elérte itt-ott a 18 fokot.)

2017. nov. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%

Nyílászáró cseréje.

De nem tudom ugye, hogy mikorra tervezed, mert ha nem akarsz gázzal fűteni most a télen, akkor előbb azt.

Az ablakokat jobb nyáron cserélni.

2017. nov. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Központival is tud gázzal fűteni
2017. nov. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 TappancsMancs ***** válasza:
Nincsenek útban egymásnak, mindegy a sorrend. Max az új ablakot letakarod egy átlátszó takaró fóliával és annyi.
2017. nov. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Előbb az ablakokat cserélném le.

Aztán kiszámolnám, hogy megéri-e hétszámjegyű összeget költeni fűtéskorszerűsítésre. Nekem pl nem érné meg hozzányúlni.

2017. nov. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

#6

Nekem sem!:)

2017. nov. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Egyelőre csak tervezem a dolgot, de az biztos, hogy régi ablakokkal és konvektoros fűtéssel sokszor fázós a klíma télen a lakásban.

Illetve csak önmagában egy komplett ajtó - ablak csere, bejárati ajtóval is simán benne lehet 7 számjegyű összegbe, legalábbis az egyik szomszédnál annyi volt.

2017. nov. 19. 19:37
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mekkora házban élsz és mennyi a nyílászáró, de nekem 3 szoba nappalis + mellékhelyiségek, megállt 6 számjegyűnél, pedig tömör fa, oldalvilágítós bejárati ajtót és faablakokat tetettünk.
2017. nov. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

9-hez még:

Igaz a lakásbelsőben nem lettek cserélve az ajtók, mert azoknak nem sok értelme lett volna és nagyon szépek.

2017. nov. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!