Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Húszas éveikben járó fiatalok!...

Húszas éveikben járó fiatalok! Vannak köztetek olyanok, akik az elérhetetlennek tűnő ingatlan miatt esélyt sem láttok a gyermekvállalásra?

Figyelt kérdés

2021. febr. 15. 21:08
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
47%
pont titeket támogat mindenki a többiek adójából szóval le kéne állni a picsogással.
2021. febr. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
71%
Én külföldön élek, szóval az otthoni támogatásokkal kevésbé vagyok tisztában, viszont arról még én is hallottam, hogy CSOK, babaváró elég kedvező feltételekkel vehető igénybe. Ha akarsz gyereket, akkor tulajdonképpen ezt aj avadra is tudod fordítani. Tény, hogy a legkedvezőbb feltételekhez ha jól tudom 3 gyerek kell, hát ez kicsit húzós valóban, de azért ha már nem kell hitelt visszatörleszteni, csak el lehet tartani a 3 gyereket.
2021. febr. 16. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
37%

1-es, ez a sok támogatás csak azoknak a fiataloknak jó, akiknek egyébként is van mit a tejbe aprítaniuk és kapnak a szülőktől segítséget.


Most ilyen totál nulláról induló fiatalok mit kezdjenek 35-50 milliós lakás/házárak mellett azzal, hogy pl. 2 gyerekre kapnak 2,5 milliót? Hát, tényleg ki vannak segítve 😅😅

2021. febr. 16. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
64%

2-es, te is miről beszélsz???


A CSOk+ babaváró együtt 3 gyerek esetén is csak 20 millió, de csak újépítésű otthonra jár ekkora összeg, az meg kb. 40-45 millió jelenleg, ha akkorát veszel, hogy el is férjen 5 ember.


A másik 25 milliót honnan veszi elő az ember 27-28 éves korára? Plusz berendezés, gépek, autó, megélhetés? Mert ha 3 gyereket vállal be, talán csak nem 35 évesen kellene elkezdeni próbálkozni....


Megint csak ott tart akkor, hogy van 3 gyerek, meg mellé legalább egy havi 60-90 ezres törlesztővel, ez a többségnek még spórolva sem fér bele, pláne, hogy egyik nap van munka, a másik nap nincs...

2021. febr. 16. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
14%
Vicces ez a cinikus hozzáállás, úgy kezelik sokan a fiatalokat, mintha legalább a lottó ötöst ütötték volna meg :D akinek nincs a háttérben szülői segítség, azok ha meggebednek se tudnak összeszedni annyi pénzt, hogy még 3 gyerek bevállalása eseten se tud megvenni egy normális méretű ingatlant. A csok feltételeinek teljesüléséhez 3 gyereknél kb 50 milliónál kezdődik egy ingatlan, ami még olcsóbb, az az isten hata mögött van kettővel, ahol logisztikai diploma kell, hogy a 3 gyereket eljuttasd oviba meg iskolába és közben izgulhatsz, hogy mikor pakolják ki a házadat a tesók.
2021. febr. 16. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
84%
Annak ellenére, hogy megértem az aggodalmadat, javaslom, fedezzétek már fel a vidéket! Nem minden település elavult, nem mind isten háta mögötti. Ha a megye vagy a város adott, írjál ki ilyen kérdést, ahol tudnak ajánlani a közelben élhető települést. Én tudok, de hiába, ha nem tudom a megyét, hogy hol hol tudnád elkepzelni az élete, ami nem Bp. Itt van óvoda, iskola, posta, bolt, orvos, fogorvos, gyógyszertar, turizmus, és van ilyen még sok más faluban. És elérhető közelben a város(ok) és munkahely. Itt 10 M alatt nagy udvart és takaros házat lehet venni.
2021. febr. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
79%
Babaváró segítségével simán vettünk családi házat, teljesen élhető törlesztő részlettel. 29/N
2021. febr. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem először rá kénne szánni a heteket-hónapokat a kutatómunkara, hogy milyen lehetőségeitek vannak, mert nem csak budapesti 120milliós újépítésű családi házak vannak és nem csak azokra lehet tamogatást fölvenni.

Könnyű nyafogni meg a világot/ államot/kormányt okolni, holott pont nektek van minden könnyebbé téve, csak egy kicsit használni kéne az eszeteket meg önnállósodni, nem csak a sült galambot várni, meg hogy valaki bekopogjon egy lakáskulccsal.

2021. febr. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
30%

8-as, az rendben, hogy nem csak budapesti 120 milliós újépítésű házak vannak - bár komoly támogatást csak újépítésűre lehet amúgy felvenni -, de a megyeszékhelyek környékén, ahol van munka is, nem találsz 40 millió alatt lassan felújítandó, használt házat sem, nemhogy újépítésűt.


Én debreceni vagyok, tehát a sz*rabbik keleti régióban élek, 40 km-es körzetben aranyáron vannak a lakások/házak, messzebb meg egyszerűen nincs munka. Mindenki igyekszik ide a város környékére, mert hiába 15 millió egy négyszobás ház 50 km-re, ha nincs hol dolgozni.


Arról nem beszélve, hogy aki csak két gyereket akar, az már legeslegjobb esrtben is csak 2,5 milliót kap újépítésűre, használtra meg 1,5 milliót, na azzal tényleg törölheti valaki a fenekét.

2021. febr. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
60%
7es is megoldotta, és még sokan mások. De természetesen a nyafogással tovább lehet jutni mint a megoldáskereséssel. Ja, nem.
2021. febr. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!