Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kislányom nevére nem rég...

Kislányom nevére nem rég került egy ingatlan, aki kiskorú 14 év alatti. A házban maradt pár ember bejelentve (volt albérlők) lakcím kijelentés ügyben ebben is mint mi szülő,törvényes képviselő járhatunk el?

Figyelt kérdés
2021. febr. 1. 13:35
 1/10 anonim ***** válasza:
77%

Igen, mivel ti vagytok a gondviselői.

Amúgy ott laknak még ezek az albérlők, vagy már elköltöztek? Mert ha nem, akkor hiába szeretnétek őket kijelenteni, mert amíg ott laknak, addig nem jelentik ki a hivatalban, hiába csak bérlők.

2021. febr. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Már nem laknak itt életvitelszerüen,csak a levelük érkezik ide még
2021. febr. 1. 13:47
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Itt nem játszik a kényszerkijelentés...???
2021. febr. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2021. febr. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ha nem fog egyszerűen menni ha nem elég a kijelentő lap kitöltése , akkor az lesz a következő lépés. Akkor gondolom irni kell egy határoztott?!
2021. febr. 1. 14:06
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
És mit szól mindehhez a gyámügy ?
2021. febr. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

6: mi köze ehhez a gyámügynek???


A tulajdonjogban nem történik semmiféle változás! Nyilván amikor a lány nevére került az ingatlan, akkor került valami széljegy a tulajdoni lapra.

2021. febr. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Gondolom a gyámügy abba nem szól bele ki van bejelente ki nincs. Nem eladni akarom, meg nem hitelt akarok fel rá venni, akkor szokták a gyámügyet bevenni a gyermek érdekében. 1 hete került nevére , és ezzel a kijelentéssel nem voltam tisztában. Az első válaszónak köszönöm a választ.
2021. febr. 1. 14:20
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A kishölgy nevére került az ingatlan,-szerintem megfelelő biztosíték,ha szülői haszonélvezeti jog van bejegyezve. Nálatok ez nincs?
2021. febr. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az ügyvéd mondta hogy mivel a nagymama adta "ajándékozott" formában az unokának, ezért ő maradhatott volna haszonélvező, mi azért nem mert nem mi adtuk le a nevünkről. Tudom Így rossz de meg bízunk a gyerekünkben, hogy nagy korára nem csap ki :D de amúgy nekem is érdekes volt az amit az ügyvéd mondott. Ez tényleg így lenne?
2021. febr. 2. 08:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!