Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Elromlott a garanciális...

Nemo kapitány (V.A.) kérdése:

Elromlott a garanciális mosógépünk, de nem nagyon sietnek a javítással. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

"Külföldről kell megrendelni az alkatrészt"

"csak 2 hét múlva lesz meg"

stb.

Tudja valaki a hatályos, vonatkozó jogszabályt?

Ilyeneket olvastam csak, hogy "megfelelő határidőn belül, a jogosultnak okozott jelentős kényelmetlenség nélkül kell elvégezni..." Ez túl rugalmas sajnos, addig meg gyűlik a szennyes...


Köszönettel vennék hasznos tanácsokat.


2010. aug. 17. 08:46
 1/2 anonim ***** válasza:
fogyasztóvédelmet keresd meg, ellátnak za összes vonatkozó jogszabállyal és egy rakás tanáccsal
2010. aug. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Sajnos amúgy reális, hogy külföldről kell megrendelni, és ott is még le kell gyártani az alkatrészt. Nem várható el egy szervíztől, hogy többezerféle mosógéphez (meg más gépekhez mellette) többszázféle alkatrésze legyen raktáron.

Én úgy tudom, hogy ha a javítás várható időtartama meghaladja a 15 napot (nem tudom hogy rendes nap vagy munkanap), akkor cserekészüléket kéne biztosítani.

2010. aug. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!