Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi alapján végzitek a szelektá...

Mi alapján végzitek a szelektálást, lomtalanítást? Túl szigorú lennék?

Figyelt kérdés

Férjemmel nem igazán értünk egyet a lom fogalmában. Szerinte én túl szigorúan szelektálok, szerintem pedig ő gyűjtögető.

Nekem az a szabályom, hogy ha valamit 2 évig nem használok és nem emlék, akkor kuka. (A kuka ebben az esetben legyen tág fogalom: eladást, elajándékozást, kidobást jelent.) Emléknek pedig nem tekintek sok dolgot. Nagy vonalakban van egy dobozom az esküvőnkkel kapcsolatban és a gyerekek babadobozai.

Ezzel szemben a férjemnek több nem hordott pár cipője lézeng itt. Képes ruhákat emlékként kezelni (pl. nem dobhatom ki azt a gatyámat, amiben megismerkedtünk 15 éve), a szerszámosa kész káosz. És előfordul, hogy elhagyja a száját egy-egy dologra, amivel engem ki lehet kergetni a világból: "majd jó lesz valamire". Ilyen az idősebb gyerek cipői, egy-egy bútor összerakásából származó fatiplik és csavarok tömkelege, új cuccok dobozai is hetekig boldogítanak és foglalják a helyet stb. (53 nm-en élünk és nincs garázsunk vagy tárolónk.)



2021. febr. 26. 05:22
A kérdező szavazást indított:
Igen, túl szigorú vagy.
Nem vagy szigorú.
15 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

Nehéz ügy...

Mindig is irigyeltem az olyan típusú embereket , mint te.

Szerintem hagyd rá,mit akar megtartani,egy feltétellel.

Mindent a saját szekrényében kell tárolnia.

Ha valami nem fér be, akkor selejtezhető.

Előbb -utóbb kiszorítja a sok holmi.

2021. febr. 26. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
53 nm-en több gyerekkel nem vagy túl szigorú. Gondolom, így is mindent ki kell centizni. Én örülnék, ha valaki helyettem selejtezne :)
2021. febr. 26. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

Jó lesz valamire:

Én úgy vagyok vele, hogy kéotelen vagyok megjegyezni ennyi holmit, hogy mi van a háztartásban.

Tehát amikor kell, akkor igenis bemegyek a barkécsboltba, ahol méret szerint sorba vannak rakva ezek és leemelem, ami kell, és nem otthon fogok kutakodni, mert:

1. nem is emlékszem rá, hogy volna otthon ilyen.

2. ha emlékszem is rá, fogalmam sincs, hol lehet, és biztosan 100-200 óra munkámba kerülne előkeríteni.


Szóval az ilyeneket érdemes kidobni, elajándékozni, stb.

amúgy is filléres dolog, és az esélye, hogy pont az fog kelleni, konvergál a nullához.


Különben ha van helyetek, nyugodtan tároljátok, amihez ragaszkodtok, de ha kevés a hely, nincs sufni, padlás, 1 nm 1 M Ft vagy drágább, akkor nem éri meg 5-200 000 Ft értéket csak úgy tárolni rajta.

Mert azzal az erővel el is adhatnád az ingatlant, vehetnél kisebbet és zsebre tehetnéd vagy befektethetnéd a milliókat.


De vannak nagyon praktikus tárolási lehetőségek, érdemes ezeket a dolgokat úgymond archiválni, tehát nem úgy tartani, mint a naponta, hetente használt dolgokat, hanem mondjuk bedobozolni és felstócolni.

Mondjuk egy külön helyiségben.


Azt azért túlzásnak tartom, hogy amit 2 éve nem használtál, azt eladni, kidobni.

Vannak nekem minden alkalomra ruháim, cipőim, de most 5 kg-mal több vagyok, mint mikor jók voltak.

Azért őrült meló volt ezeket összevásárolni, ha lefogynék, nem vállalnám be újra a beszerzést!!!

Nem használtam pl. az iskolás jegyzeteim, könyveim mindegyikét, nem olvastam a teljes, 4000 db-os könyvtáramat, de azért durva lenne ha ezért nem tartanám meg őket.:)))

Vagy nem volt hó 20 éve, de azért nem dobom ki a hótaposómat, mert lehet hó, és honnan veszek akkor??

Van télikabátom, téli cipőm, nem vettem fel 4 éve, mert annyira meleg tél volt, de azért.... :))) Sapkát, sálat, kesztyűt se hordtam a meleg tél miatt, no de ki garantálja, hogy nem lesz mégis -8 fok valamikor???

Edzésen se jártam 2 éve, de komplett, 2 fióknyi edzéscuccom van spec. cipőkkel, most ezt mért dobnám ki, ha tudom, hogy fogok még edzeni???

2021. febr. 26. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Komolyan mondom, hogy olyan szép, mennyire nem vagyunk egyformák :)

Írtam, hogy sajnos nagyon minimális a tárolási lehetőségünk.

A fogyással kapcsolatban mindig anyósom jut eszembe, aki elmondása szerint utoljára 6 hónapos terhesen volt vékony, ami 36 éve volt, de megtartotta azokat a ruháit, hogy legyen mit hordania, ha lefogy. Szerintem pedig tök jó lenne a sikert megkoronázni egy új ruhatárral (van rá szerencsére keret).

Az iskolás jegyzeteimből csak a szigorlatok és az államvizsga tételeit tartottam meg. A könyvekből is csak azokat, amikbe írtak az ajándékozók bele valami szépet. Nagyon hamar rászoktam az ebookra, aminek én is érzem előnyét, hátrányát.

A hóról is az jut eszembe, hogy egyre melegebbek lesznek a telek, és az Alföldön élünk, így már idejét sem tudom, mikor lett volna intenzívebb téli cuccra szükségem. Bár lenne! ❄

Edzős cucc: oké, nekem is van 1 pár teremcipőm, 2 topom és 2 gatyóm, pedig évek óta nem jutottam el edzeni 🤔 Szelektálnom kéne? 🤭 Nem ám, adok még esélyt az énidőre 😅

2021. febr. 26. 07:04
 5/10 anonim ***** válasza:
91%

" tök jó lenne a sikert megkoronázni egy új ruhatárral 2


Egyáltalán nem, mert GYŰLÖLÖK vásárolni!

Ennél kegyetlenebb dologgal nem lehetne engem sújtani, mint hogy új ruhadarabot kelljen vadásznom!

Krva sok meló és kidobott idő az nekem.

Azon is szoktam gondolkodni, hogyan tudnék megbízható embert felvenni arra, hogy elvégezze nekem a vásárlást.

2021. febr. 26. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

... szóval nekem az életem legnagyobb sikere, hogy a ruhatár már pipa, megvan!

És soha többé nem kell felpróbálnom ruhákat!!

a farmer az, ami évente-kétévente elkopik egy, arról tudom, hogy idegileg mennyire rámegyek, ha 2 nadrágot fel kell próbálnom egymás után, és nagyon nehezen, hetek alatt jövök helyre.

Az eladás is munka idő, a beszerzés is munka, idő.


Ha viszont van pénzetek, vegyetek vagy béreljetek egy tárolót! ;)

Én bérlek, és a szezonális holmit is ott tartom, nem a lakásban.:)

Nincs hányódó cipő, estélyik, stb.:)

2021. febr. 26. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%

Őszintén szólva nekem még az is túl lazának tűnik, amit te csinálsz, én biztos nem tárolnék haszontalan dolgokat KÉT ÉVIG. :D

Szóval nem, nem tartalak szigorúnak. :D

2021. febr. 26. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Most már én is keményebb vagyok, pedig lenne helyük (ketten élünk 100nm2-en, van egy rumliszoba is). De csomó felesleges cucc van, én is eladom, beadom cseritibe.
2021. febr. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én kettőtök között állok valahol. Szerintem Te igenis túl szigorúan szelektálsz. Viszont ő kicsit túlságosan is gyűjtöget - emiatt igazából meg tudlak érteni.
2021. febr. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Még egy módszerünk van szelektálásra: kitaláltunk egy kategóriát, hogy amiket csak emlékbe tartogatunk, azokról elég-e csak fotó, akár digitális, akár nyomtatott.

És ha igen, akkor lefotózzuk és előhívjuk, és megszabadulunk a 3D-s tárgytól.

2021. febr. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!