Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért indul nehezen a fűnyíró?...

Miért indul nehezen a fűnyíró? Ha elindul akkor pár perc múlva leáll.

Figyelt kérdés

Leszögezem hogy egy Briggs fűnyíróról van szó. Negatív kritikákat a termékről nem kérek. Ha nem tudsz segíteni akkor ne írj semmit se. Fikázások nem érdekelnek.



Amit idáig ellenőriztem rajta:


Regulátor rugó (másnéven) szabályzó rugó nincsen megnyulva.


Legvegőszűrő tiszta.


Karburátor ki pucolva.


Membrán kicserélve (vadiújra)


Gyertya ellenőrizve.


Szikra van.


Kompresszió jó.


Szelep hézag jó.


Gyújtórész hézagja beállítva.



Magyarul teljesen átnéztem a gépet. Nem találtam kivetni valót.


Amire viszont gyanakszok azaz, hogy vagy a benzinnel van valami gebasz, vagy pedig a olajjal.


Ez a fűnyíró tiszta benzinnel megy, de én a benzinre és az olajra gyanakszok.



Elvileg a korábbi tulaja leengedte a fáradt olajat a késnél, viszont nem olyan olajat rakott bele amit kellett volna. A láncfűrész lánc olaját rakta bele, valószínűleg ezzel van a gebasz.


Tehát nem 10w40w olajat rakott bele, hanem fűrészgépnek a lánc olaját. Ez pedig könnyen előfordulhat hogy ezmiatt dögledezik mert nincs kenése. Vagy pedig a 100-as benzinnel van valami gond (Mol evo plus) 10 én kapok fizetést hogy olajat cseréljek benne. addig meg várom ötleteiteket.



2021. febr. 28. 10:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Mikori benzin van benne? Mert a tavalyival nekem is nehezen indul amíg van benne. Frissel meg első rántásra.
2021. febr. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
1-es válaszomat folytatva simán lehet, hogy kinyírta a gépet a láncolajjal, és elkopott a henger, dugó, gyűrű, mivel az az olja csak kenésre van kifejlesztve nem olyan igénybevételre ami a motorban van. Gondolom elég könnyű átforgatni is, és erősen füstöl mikor elindul.
2021. febr. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Füstölni nem füstöl. Eléggé gyanús az olaj ami benne van. 1x jártam már így. Kaptam ugyan ilyent, ugyan igy megkapta bele a láncolajat aztán döglödött. Lecseréltem ki járattam aztán már le se állt. Ettől függetlenül a benzinnel is lehetnek gondok.
2021. febr. 28. 10:25
 4/9 mindentudó99 ***** válasza:
89%
Gyertyát is cserélhetsz benne próbáld ki. Gyujtással is lehet gond. Előfordulhat hogy nem ad ùgy szikrát ha meleg. Motorral jártam ìgy. Esetleg dugulás az üzemanyag csőben. Ha áll tele folyik a karbi. Aztán később leáll mert kevés folyik utána
2021. febr. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm a válaszokat.


Elmentem a benzinkútra venni 10w 40w olajat. Lecseréltem! Párszor leállt, de utána elindult és többet nem állt le. Hagytam ki járatni, most egy rántásra elindul.


Ami viszont biztos hogy ami benne volt olaj az nem fűrészgép olaj (láncolaj) rakott bele, hanem hidralika olajat amit nem szabadott volna bele rakni.


Felhívtam az idős úrt, elmondtam neki mi a szisztéma. Aki megerősítette hogy az van benne.


Mi a tanulság? Aki nincs tisztában a dolgokkal, kérje ki szakember, vagy jártas ember véleményét. Vissza adtam a fűnyíróját, mert úgy hozta ide hogy csináljak vele amit akarok majd vesz egy újat. Olajat lecseréltem, egyből elindult. Az úr örömmel vette vissza a gépet. Elmondtam neki milyen olajat kell tenni bele, és mennyit. De mondtam neki ha ilyen gondja van vele, hozza el és lecserélem neki.


Úgy gondolom hogy ez az úrnak is tanulság volt, hogy mégegyszer szaktudás nélkül nem állunk neki olyanhoz, amihez nem ért.

2021. febr. 28. 13:49
 6/9 A kérdező kommentje:
A tanácsomat megfogadta, illetve az olaj árát kifizette. Nagy öröm hogy nem érte nagyobb kár a motort....
2021. febr. 28. 13:51
 7/9 anonim ***** válasza:
OK, de milyen olajat vettél bele? Mert kúton, kertigépbe való 10W40-est nem láttam, csak 30W40-es van mindig az itteni MOL kúton. Ráadásul az enyémbe meg 10W30-as kell.
2021. febr. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nincs az a Briggs motor, aminél nem jön elő ez a gond. Második Briggs motoros gépem van, mindegyik csinálja, az első is ilyen volt, csak aztán szétment a motorja. És az új gép is csinálja már egy év után, főleg a tavaszi újraélesztésnél. Sűrű gyertyapucolás, sok benzinpumpálás, aztán valahogy mindig helyrejön.
2021. febr. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hozzáteszem, mindig minőségi 10W30 kerti gépbe való olajat kap, rendesen beállított olajszinttel. 8 voltam.
2021. febr. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!