Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mit tegyek? Csak zúg az...

Marmade kérdése:

Mit tegyek? Csak zúg az elektromos fűnyíró és nehezen indul be, pörgeti meg a kést a motor.

Figyelt kérdés

A kés nincs megszorulva, valószínű hogy a motor nem akarja megpörgetni. Féket nem akarok/lehet cserélni, csak

a komplett motort, az pedig nem olcsó mulatság. Valaki tud valamilyen megoldást erre?



2015. máj. 4. 15:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet , hogy csak az inditó kondit kell cserélni!(sőt biztos)
2015. máj. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Lehet a csapágyazás is kikopva, akkor csapágycsere. Nem igazán bonyolult.
2015. máj. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Van ennek a motornak a szétszedéséről egy link valakinek? Akkor megcsinálnám.
2015. máj. 4. 18:36
 4/8 anonim ***** válasza:
Biztosan van valakinek, csak még azt íz egyetlen dolgot nem árultad el, hogy milyen gyártmányú/tipusú fűnyíróról beszélünk...
2015. máj. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Tehát: Ha valóban nem szorul semmi,akkor ha felfordítod,könnyedén,szinte egy ujjal forgatható a kés,ha nem,-még is csak sorul!

A motort kiszerelni a felső védő/burkolat levétele után tudod,gyártmánytól függően 4 db hatlapfejű,kereszt,imbusz,vagy torx nyílású csavar fogja a műanyag vázhoz.

Ezután adja magát,hogy hogyan kell a motort szétszedni.

Bár nem szabványos/szabályos,dobd ki a féket belőle a p...csába,a lemezt,és a rugót is. Lehet hogy egy csapágylehúzóra is szükséged lesz!

Ha már szétkaptad,nézd meg a csapágyakat,és ha nagyon sz@rok,szánj rá egy kis pénzt,és vegyél,valami olcsóbbat bele.

2015. máj. 5. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

oké rendben köszi,

MTD márka, többit most hirtelen nem tudom

2015. máj. 5. 18:59
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem akkor is ez szokott lenni, amikor a nyers fűnyesedék feltapad a forgórész tövére, amin kis "szárnyak" vagy mi a túró van, meg a burkolatra. Hanyatt fordítva több kilónyi trutyis nyesedék szedhető ki egy tisztának látszó gépből. Teljesen kitisztítva a nyesedék gyűjtőtartályba történő szívása is megtáltosodik...
2015. máj. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
megnéztem, nem a fűnyesedék a gond, mert teljesen kitisztítottam. Egyedül a csapágyakat nem tudtam levenni ezért a fék is rajta maradt. Érdekesség: kés nélkül jól forog és oldalra döntve! viszont zúgni kezd ha vissza döntöm
2015. máj. 10. 09:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!