Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Heti hány db műanyag flakont...

Heti hány db műanyag flakont (ásványvizes, üditős, tisztitószeres) dobtok ki a kukába?

Figyelt kérdés
2010. aug. 18. 23:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
csapvizet iszunk, így heti max 2 flakon megy a kukába.
2010. aug. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Havonta 2-3. Mindent a lehető legnagyobb kiszerelésben vásárolunk, egyrészt mert környezetbarátabb, másrészt meg általában olcsóbb is így. Ásványvizet, üdítőt nem veszünk, illetve a párom bolero-t iszik, én meg teát vagy csapvizet.

Tusfürdő, sampon, mosogatószer 2-3 hónapra elég, a mosószer meg egy teljes évre is. Más most hirtelen nem is jut eszembe :)

2010. aug. 18. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ásványvizes ill. egyéb italos flakont szelektív gyűjtjük, zsákba. Két hetente elviszik a ház elől.

A többit is bele lehet tenni, de kb. ennek csak az 50%-át teszem bele, mert néha, ha sok összejön lusta vagyok kimosni, és egyszerűbb a kukába hajítani..

Na, most, hogy önvizsgálatot tartottam, szerintem a jövőben rendesebb leszek.

2010. aug. 18. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ásványvíz helyett egy éve tisztított csapvizet iszunk. Palackozott üdítőt nemigen veszünk, csak ha évente kétszer rokonok jönnek vendégségbe. Az anyósom és a férjem viszont nagyüzemi rostos gyümölcslé-fogyasztók, naponta elmegy két doboz is. Próbáltam átszoktatni őket a teára, de anyósom nem hajlandó, azt mondja, nem szereti a teát. A férjem vizezi a gyümölcslét, ennyit sikerült elérnem.

Hatan élünk egy lakásban, szinte minden nap kifogy valami: olaj, mustár... Én megpróbálok mindent takarékosan használni, anyósom és apósom szerint azonban csak az az étel, amit bőséges olajban készítenek...

Tisztítószerből is sok fogy, nagy a lakás. Havonta legalább két-három dolog kifogy. Bár csak hetente kétszer indítjuk be a mosógépet, havonta így is elmegy egy üveg öblítő. Kozmetikusból ipari mennyiséget fogyasztunk: anyósom csak folyékony szappannal hajlandó kezet mosni, a tömbszappan szerinte "undorító, mert mindenki végigfogdossa". Havonta elmegy akár két liternyi folyékony szappan is. Tusfürdőről már nem is beszélve: hetente elmegy egy férfi- és egy női. És ez úgy, hogy férjem nagyszülei és én tömbszappannal fürdünk... Samponnal majdnem ugyanígy vagyunk. Emellett mindenki szed vagy valami gyógyszert, vagy vitamint, az is elég sok műanyag...


Mindent összevetve hetente legalább négy-öt flakont dobunk ki. De ehhez hat felnőtt embert kell számolni.

2010. aug. 19. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%
mármint "kozmetikumból", bocs...
2010. aug. 19. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Tüzifa válasza:
100%
Heti kb. 12t. De nem a kukába dobjuk, hanem szelektíven gyűjtjük.
2010. aug. 19. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én a családomnak havonta 120 db másfél literes ásványvizet vásárolok, tehát ennyi üres palack megy havonta a szemétbe...


Plusz még ami shampont, mosogatószert, ilyen-olyan flakonokat elhasználunk, azok is mennek a szemétbe...


Amúgy meg van egy 'palackpréselő" készülékünk, amivel egészen kicsire össze lehet nyomni a palackokat. :-D

2010. aug. 19. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon keveset. Mi is csapvizet iszunk,takarításhoz,mosásnál öblítéshez nem használok vegyszereket,csak ecetet. Egyedül a mosogatószer,a fürdőkellékek,mustár,ketchupos üvegek mennek a szelektívbe.
2010. aug. 19. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Meg az ecetesüveg :P
2010. aug. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

uhh bele se merek gondolni.

mivel szinte csak ásványvizet iszunk, és naponta lecsúszik 2x2l, ezért kb heti 14--15-tel lehet számolni. de van az 20 is.

gyümölcslevet, kólát és efféle cukros löttyöket nem iszunk.


a kozmetikumok, és más dolgok flakonjai elenyészőek, mivel ketten vagyunk, szóval a tusfürdők és tisztítószerek lassan fogynak.

2010. aug. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!