Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » NULLA a közbiztonság valóban...

NULLA a közbiztonság valóban Kárpátalján? Rendszeresen betörnek rengeteg falusi (esetleg városi?) házba? Főleg a betöréses lopások száma és gyakorisága érdekelne. Tényleg nem lehet hetekre elhagyni a házat, mert mindenképp feltörik?

Figyelt kérdés
A rendőr komolyan a megfélemlítés eszköze lett?

2021. márc. 22. 21:10
 1/4 A kérdező kommentje:
A rendőr komolyan a megfélemlítés eszköze lett?
2021. márc. 22. 21:12
 2/4 ReGina... válasza:
100%

A betörés nem olyan gyakori szerintem, igazából nem igazán van mit ellopni, eléggé szegény réteg él itt.

Viszont olyanról tudok, hogy a maffia és egyéb alvilági szervek házakat gyújtogattak, megfélemlítés gyanánt. De persze csak olyanoknak akiknek volt valamilyen közük hozzá. Esetleg tartozásuk.

De egy álag ember nyugodtan elmehet otthonról, főleg falun ahol mindenki ismer mindenkit, ránéznek a házra is ha kell. Sokszor van kulcs is a szomszédhoz, ha az külföldön él (dolgozik, Csehország, Németország stb.) és rendbe tartja a házat, vagy gondoskodik pl. kutyáról, ha csak pár hónapra mennek ki.


De a második igaz.

Rendőrökbe nem lehet bízni. Személyesén voltam tanuja egy esetnek, ami sajnos nem egyedi.

Közúti baleset. Egy ember meghalt. A vétkes egy bennfentes ember volt aki vezette az autót. Kijöttek a rendőrök. Pénz pénz pénz. Az volt a jelentésben végül, hogy a miatt történt a balesett aki meghalt, pedig valójában ez a személy amúgy hátul ült.

De hát meghalt neki már mindegy nem?

Szóval így működnek itt a dolgok.

Persze ez nem mindenkire igaz, és ezzel nem az összes rendőrt akarom elítélni, de tény vannak ilyenek és nem ritka.


Kárpátaljai-lány.

2021. márc. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
71%

Szeretném jelezni, hogy a moderátorok itt kiszedtek néhány választ, és a kérdező néhány megjegyzését. A kérdezőre vonatkozó dolgokat joggal, hiszen többszörösen megsértette a gyik összes létező szabályát.

Ám kiszedték az én válaszomat is, amely arról szólt, miért van rossz kategórában ez a kérdés, ez miért nem kérdés, hanem provokáció (trollkodás), és egyáltalán miért kellene már régen röpülnie innen a kérdezőnek.

2021. márc. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

...bezzeg a saját szemedben a kiálló két méteres gerendát sem.


"Szeretem", hogy az emberek továbbra is ilyenek, folyvást ugyanaz az unalmas rég lejárt lemez. :)

2021. márc. 23. 15:34

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!