Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Budapesten, hol a legzavaróbba...

Budapesten, hol a legzavaróbbak a repülők?

Figyelt kérdés

Mely kerületekben zavaró a légi forgalom? Ezen térkép alapján még a római fürdő felett is hallatszik, mennyire érzékelhető ez, hogy tapasztaltátok?

[link]



2021. máj. 3. 14:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Függ attól is, mennyire nyomják el az egyéb zajok. Ezért leginkább persze Ferihegy közelében zavaró, de Hegyvidéken vagy Csepelen is többen panaszkodnak rá, mint a belsőbb kerületekben.

Mindenkinek egyéni a tűrőképessége, de utóbbi kerületekben normális esetben meg lehet szokni, ha zavar is egyáltalán odaköltözéskor. Ferihegynél, a légifolyosó alatt teljesen jogosnak mondható a zavaró hatás, de sokan itt is teljesen megszokják.

Amit még kiemelnék: a leszálló gépek jóval hangosabbak, mert alacsonyabban vannak, mivel ugye jóval laposabb szögben száll le, mint fel egy repülő. Normál esetben a leszállás Vecsés felől és a felszállás Bp felé van, részben mert így kevesebbeket érint a zaj, részben mert az uralkodó szélirány ÉNy-i, és széllel szemben egyszerűbb felszállni. De ha megfordul a szélirány és elér egy bizonyos szélsebességet, egy időre megfordítjak a repülési irányt. Ilyen eset ritkább, de pont mivel szokatlanabb, ezért számos embert pont az ilyenkori erősebb zajhatás borít ki. ;)

2021. máj. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
10. kerületben laktam, most Gyömrőn. Ha figyelek, akkor hallom mindkét helyen, de bevallom egyáltalán nem zavart soha.
2021. máj. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én itt lakom a 13.kerületben, és sokszor hallom, hogy mások panaszkodnak a hangos repülőkre. Furcsa, mert szinte sosem hallom őket, de amikor igen, akkor sem zavaróan.
2021. máj. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Egy ideig a 10.kerületben, Gépmadár utcán laktam. Na ott elég hangosan hallottam a repülőket és gyakran.
2021. máj. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!