Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Fennmaradási engedély hogyan...

Fennmaradási engedély hogyan működik, és milyen összeget kell érte fizetni?

Figyelt kérdés
Adott egy megvásárolt ingatlan. Az előző tulaj bontott és újra húzott egy részt. A méretek nem egyeznek meg. Valamivel nagyobb egy garázzsal. Szeretnék fennmaradási engedélyt. Ebben az esetben büntethető vagyok?! Ha plusz 40-50nm-ről beszélünk kb akkor az összegben mit jelenthet? Mi a menete ennek az egésznek, mire számítsak? Sajnos utólag derült ki.
2021. máj. 4. 14:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Helyi építésügyi hatóság tudja pontosan megmondani.

Büntetés biztos nem lesz.

Változási vázrajz kell amit földmérő készít el. Mindenképp az építési hatóságnál kell kezdeni. Ha sima ügy és csak változási vázrajz kell akkor kb 70 000 Ft

2021. máj. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Csak?! Nekem valaki milliókról beszélt.
2021. máj. 4. 14:55
 3/6 A kérdező kommentje:
Mivel az én felelősségem, a tudat hiánya nem jogosít fel arra hogy "elsimítsam" az ügyet.
2021. máj. 4. 14:55
 4/6 anonim ***** válasza:

Semmi közöd hozzá, te jóhiszemű vagy az ügyben, hiszen így vetted.

A hiányosságok v. eltérések felderítése az ügyvéded feladata lett volna, nem csak a pénzt kellett volna eltennie.

2021. máj. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ez igaz..
2021. máj. 4. 18:29
 6/6 anonim ***** válasza:
Építésügy, befizeted a zsét amit kérnek és hello
2021. máj. 5. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!