Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért hagy ki az áram a lakásban?

Miért hagy ki az áram a lakásban?

Figyelt kérdés
Ez már nem mostani, pár hete volt villanyszerelő, mindent megnézett. A környéken érdeklődtem másoknál, de sehol nincs ilyen probléma (Csopaki vagyok), szóval nem a szolgáltatóval lesz a baj. De akkor mivel? Létezik olyan, hogy látszólag hibátlan hálózat esetén kihagyjon az áram?

2021. máj. 21. 20:06
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
0%
#10 de igen, alacsony feszültség esetén is leold. 230 Voltos rendszereken a tűréshatár jellemzően 210 és 245 Volt, akár fölé, akár alá megy, leold és akkor kapcsol vissza, ha 30 másodpercig az intervallumon belüli értéket mér.
2021. máj. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
#11, ne hülyéskedjél már. Ami a feszültség csökkenésére működik, az nem túlfeszültségvédelem, hanem olyan (esetleg kombinált) készülék, mely feszültségcsökkenésre is működik. De a másik funkcióját, hogy feszültség növekedésére működik, azt sem hívják túlfeszültségvédelemnek. Túlfeszültségvédelemnek a szakma a rövid idejű, nem hálózati frekvenciájú impulzusok elleni védelmet hívja.
2021. máj. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen hibával az a legnagyobb baj, hogy akkor lehet csak behatárolni hol a hiba, ha az éppen jelentkezik.

Mikor épült lakás ez? Lakásról van szó valóban, nem házról?

Mit nézett a villanyszerelő? Fogalmazzál egyértelműbben! Mi az a "minden"? Ha ekkor sehol nincs áram, egyetlen dugaljban sem, akkor lehet haladni előre az elosztóig, ott kell keresni a hibát. Ha ott minden rendben van, és amikor a hiba jelentkezik az összes veled egy tömbbe lakónál van áram, akkor esélyes, hogy a mérőóraszekrényben van a hiba. Nem elegendő csak a szomszédot megkérdezni ekkor, mert ha nem egy fázison vagytok, akkor lehet olyan, hogy nála van áram, nálad nincs, ha csak 1 fázison van ilyenkor kimaradás. Ha mindenkinél van, csak nálad nincs és az elosztó rendben van, akkor érdemes a szolgáltatóhoz fordulni, vagy egy regisztrált szerelőhöz, akinek van engedélye plombát bontani. Bontja a plombát, átnézi hogy ott minden rendben van-e.

2021. máj. 22. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Picit pontosabban le tudod írni a jelenséget, mert ez egyenlőre "sci-fi" szerű történés.
2021. máj. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Hát, nem jártam sikerrel.

Viszont villanybojlerünk van, amit én nem merek kiüzemelni (nem értek hozzá), viszont kihívok újra valakit.


Bocsánat a homályos leírásért, sajnos magam sem tudok túlságosan sokat, azt hittem, létezik valami konkrét jelenség, ami okoz efféle rejtélyes kihagyásokat.


Köszönöm a válaszokat!

2021. máj. 22. 18:28
 16/17 anonim ***** válasza:
Milyen kihagyásokat ember? Még mindig nem írtad le!!
2021. máj. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Spontán, véletlenszerű időközönként elmegy az áram az egész házban, majd visszajön. Sokszor csak annyit veszek észre, hogy újraindul a számítógép.
2021. máj. 23. 00:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!