Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kerítés re rakható árnyékolóhá...

Kerítés re rakható árnyékolóhálók közül a nehezebbet vagy a könnyebbet viszi el nehezebben a szél?

Figyelt kérdés

Nézem az árnyékolóhálókat, és van 90 g/m2 meg 230 g/m2es változat is.

Melyikbe kap bele kevésbé a szél?


A nehezebbe , mert egyszerűen a súlya jobban lent tartja, vagy a könnyebbe, mert az kevésbé sűrűn van szőve?


2021. máj. 30. 17:17
 1/5 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
Szerintem nekünk a nehezebb van a kerítésünkön már közel 10 éve, semmi baja. Amúgy miért kérdés ez? Gondolom alul is-felül is rögzíteni fogod, így teljesen mindegy melyiket választod, mert nem fog belekapni a szél, feltéve hogy feszesen rögzítsd.
2021. máj. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nekem a kis kertemben menne, és ott csak úgy földbe szúrt karók vannak. Attól félek, hogy a szél belekap a hálóba és kitépi a karókat is.

Betonozni ott nagyon nem szeretnék.

2021. máj. 30. 19:13
 3/5 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%
Azt kikapja úgy szerintem mind a két fajta.
2021. máj. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A karót ígyis úgyis kikapja, olyan mint egy vitorla. A felület számít, nem a súly.
2021. máj. 31. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A súly annyiban számít, hogy a könnyű az ritka szövésű, a levegő nagyobb része átmegy rajta, a nehéz és sűrű meg szinte tömör anyagként viselkedik szélben. Hogy a ritkább megmarad-e, az egyrészt a karóktól függ, másrészt meg attól, hogy mennyire szélvédett a hely. Nyílt helyen egyértelmű, hogy viszi mindenestől a szél, de egymáshoz közel lévő házak közt még az is lehet, hogy kibírja.
2021. máj. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!