Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért élnek olyan sokan...

Miért élnek olyan sokan Debrecenben/Nyíregyen, ha olyan pocsék az élet, mint ahogy előbb öt kérdésnél is olvastam? Munkalehetőségek, munkabérek, árak, kulturális programok, hangulat, közbiztonság (főleg, tudjuk, valakik egy része miatt) tekintetében.

Figyelt kérdés

2021. jún. 4. 11:55
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
76%

Mert nem olyan egyszerű a költözés, főleg ha van saját házad.

Szabolcsiak vagyunk, a párom vállalkozó, neki a nettó 500 korona előtt minden hónapban meg volt + én is dolgoztam. Legfeljebb megyeszékhelyre mentünk volna (Nyíregyháza, esetleg Debrecen, bár az kissé messzebb van). Aztán jött a korona, párom még így is négeresért 3-400 között, de nekem azóta nincs munkám és találni sem lehet.

No, ekkor döntöttük el, hogy BP-re kell menni, ott két hét alatt találtam is munkát, de mivel van egy új építésű mediterrán házunk (200nm) nem szerettük volna csak úgy itt hagyni és albérletbe menni. Az eredeti ár feléért hirdetjük (30M), de még így is csak 20 körüli ajánlatot kapunk. Pesten egy 65nm lakás, ami új, de a 8.kerben van (jobb rehabilitált részen) 60-70M forint. Ott voltunk, néztük.

Ez még viccnek is rossz.

Egy olyan mint a miénk, huszonvalahanyadik kerületbe 100+, Budai oldalon meg 180-200 millió.

Hatalmas különbségek.

2021. jún. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
15%

No igen, pesti szemmel egy 200 nm-es ház mesebeli gazdagság, sőt értelmetlen luxus. Meg nem fordult a fejemben, hogy Szabolcsban (!!!) ilyen szintre lövik be maguknak az emberek az életnívót...

De mindenképp a felső 3%-nak gondolom ezt. Azt is, akinek Pesten van 65 milliós lakása egymagára.

2021. jún. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
19%

"Akik Debrecenben élnek, azok tudják, hogy mennyibe kerülnek hozzávetőlegesen az általam eléggé pontosan körülírt átlagos negyven év körüli kétszintes tipikus 80-as évekbeli stílusú beköltözhető állapotú családi házak."


Nem, nem tudják. Az árakat azok tudják, akik böngészik az ingatlanoldalakat a napokban, amiket a neten tudsz nézegetni. Magyarországon ezek irányárak, tehát nagyságrendileg 5-20%-kal olcsóbban kelnek el, pontos árat senki nem tud, amikre a szerződések köttetnek, csak a NAV.

Mivel évi 100-200 000 adásvétel történik, aminek nagy része csere, tehát egy családra jut 2 adásvétel, ezért a népesség max. 1%-a mozog az ingatlanpiacon, tehát országra vetítve 100 000 ember "tudja az árakat", de ebből csak egy töredéke van ebben a térségben.


Én ha már megvettem az ingatlant, nem érdekem már böngészni a hirdetéseket, tehát pár hónap múlva már nem fogom tudni a saját utcámban se az árakat.

Ha kiváncsi vagyok rá, akkor felcsapom a hirdetési oldalakat.


Szóval egyszerűen tévedtél.

2021. jún. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
54%

*megkeresett, nem "négeresért" T9...


#22 igen, volt rá pénzünk, megtetszettek, hát építettünk.


Nem is az a lényeg, hogy egyből vegyünk BP-n, hanem hogy legalább ezt adjuk el, aztán megyünk albiba, de az ára legyen a "számlán". Mert felesleges luxus meghagyni, ha úgy se lakunk benne.

2021. jún. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
15%

"Aki lenézi, csak a tudatlanságát, tájékozatlanságát árulja el!"


Hát nem tudom.


Én ennyit látok, hogy "Nyíregyháza = Húdekirályállatkert".

De ez önmagában kevés. Nyilván oda sokan elmennek, de ehhez gyakorlatilag be se kell menj Nyíregyházára.


Én sajnos azt látom, hogy csak az ipari parkok, összeszerelő üzemek tartják életben a várost. És azt látom, hogy ismerősi köröm jelentős százaléka lelépett onnan. Akik ott maradtak, azok is leginkább azért, mert Nyíregyhez képest is vidéken laknak egy bokortanyán.


Na meg menj el Nyíregyen egy fesztiválra, például Vidor fesztivál. Gyakorlatilag csak réti négerekkel találkozik az ember ellepik a belvárost.


Az tény, hogy még így is köröket ver sok egyéb városunkra, de az nem azt jelenti, hogy a város annyira jó lenne, hanem sokkal inkább azt, hogy a többi teszi alacsonyra a lécet.


Építőiparban dolgozom, rengeteg munkás jár fel Szabolcsból dolgozni Pestre. Ha valami szakirányú végzettséged van akkor meg alig van esélyed munkát találni. Hiszen nem mindegy, hogy a szakmádban 100+ álláshirdetés van, vagy 1-2...

2021. jún. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
100%

21,24 vagyok


A gesztenyebarnák azért nem mindenhol fellelhetők. Sóstón nincsenek, meg amerre mi járni szoktunk Nyiregyen igen keveset látni. Egyetemen egy se volt, Plázában sem szoktak, meg egyéb helyeken. Tömegközlekedést nem használunk, de megállókba sokan vannak, ez tény. Régen több volt, én úgy veszem észre, lehet mentek ők is nyugatabbra. Ellenben a kisebb települések tele vannak velük.

2021. jún. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
71%

Mi nem régen költöztünk Debrecenbe.

Sokáig agyaltunk, hogy Budapest vagy Debrecen?

Elmentünk 2 napra Pestre is és Debrecenbe is.

Végül Debrecen mellett döntöttünk, mert azért itt még emberibbek a lakásárak, bár ahhoz képest meg ahonnan jöttünk eszementül drágák.

Hatalmas szerencsénk volt, mert eltartási szerződéssel tudtunk egy átlag házat keríteni - hatalmas telekkel. Akivel az eltartásit kötöttük, Covidban elhunyt (nagyon rendes öregúr volt!)

Mivel a párom mindent meg tud csinálni, így jövőre már egy nagy, új házat tudunk felhúzni a telekre, a jelenlegit meg ki is tudjuk majd adni (remélem). A páromnak annyi a munkája, hogy alig látom, és meg home-office-ban dolgozom.

Életünk legjobb döntése volt hogy elköltöztünk, és nagyon örülünk hogy Debrecent választottuk: nyugalom, jó közbiztonság, rengeteg munka - és az emberek is kedvesek. És ami a legfőbb: gyerekek imádják.

2021. jún. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
100%

"Sóstón nincsenek"


Azt tegyük hozzá Sóstó olyan Nyíregynek mint Budapestnek a XII. Kerület :D

Tény az is, hogy Nyíregy azért (még) nem egy Salgótarján.

2021. jún. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
90%

Nyíregyen van munka, van egyetem, van szórakozás, van egy Sóstó, közel a Tisza, Tokaj és persze Debrecen.

Régebben versenyben volt Debrecennel is, mára már esélytelen vele szemben, de van sok sokkal rosszabb és unalmasabb megyeszékhely is mint Nyíregyháza!

Nem sorolom fel, mert senkit sem akarok megbántani.

2021. jún. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
60%
Debrecenben annyira nem pocsék az élet, de annyira azért nem is jó. Mondjuk úgy, hogy kelet-magyarországi viszonylatban elég jó, de nem veszi fel a versenyt a dunántúllal, főleg nem Budapesttel, vagy annak környékével. A fizetések elég alacsonyak, igazi kelet magyarországi szinten vannak, viszont az ingatlanárak aránytalanul magasak. Egyébként a kérdésre válaszolva bár sokan elköltöznek a városból, mégis azért élnek még mindig ilyen sokan itt, mert folyamatosan költöznek be a környező még inkább elmaradott településekről az emberek, ez egyébként meg is látszik a város szellemi színvonalán.
2021. aug. 5. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!