Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ebben az esetben szakit...

Ebben az esetben szakit érdemes hívni, vagy beruházni egy ózongenerátorra?

Figyelt kérdés
A házunk kívül szigetelt, de a padlás nem, vélhetően emiatt a plafon penészesedik. Ősszel tudjuk szigetelni a padlást, de azt megelőzően kiirtanánk a már meglévő penészt. Ózonra gondoltunk, de itt felmerült, hogy érdemes-e beruházni egy készülékre, vagy hívjunk szakit. Elég jó áron vannak a gépek, így árat tekintve nem érné meg, ugyanakkor nem tudjuk hogy kell egy ilyet használni és azt se, hogy mennyire hatékony az iparihoz képest. Mit gondoltok? Illetve a sorrend jó: Ózon, Plafon lefestése latex festéssel, padlás szigetelése?
2021. jún. 5. 11:59
 1/9 anonim ***** válasza:
46%
Hagyd bukóra pár ablakot egész nyáron, és eltűnik a penész.
2021. jún. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Fölös ózonnal bajlódni. Jó ideig nem tudsz bemenni a szobába, jót venni meg drága.

Ha szellőztetsz, megszűnik az ok és a penész is kidöglik, csak a helyét kell letisztítani.

2021. jún. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
30%

Ha az ózont és a latexet elfelejted, akkor jó.

Most komolyan, ezeket kik terjesztik?

2021. jún. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
31%

Azért penészedsz, mert hideg a plafon és lecsapódik rajta a pára.

Na már most ezt a problémát, sem az ózon, sem a latex nem oldja meg. Az ózon alig-alig fogja a penészt eltüntetni, a latex festék meg egyenesen baromság.

2021. jún. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Mint írtam, szigetelni fogjuk. Szerintem elég világosan leírtam, tisztában vagyok vele, hogy attól van penész, mert nagy a hőkülönbség a szigetelt fal és a szigeteletlen padlástér között, ezért fogjuk szigetelni.

Az ózonra azért gondoltam, mert a már meglévő penészt az nyírja ki a leghatékonyabban. Festeni azért kell, mert ha a penész kinyiffan a plafon még randa marad, mivel már egy ideje küzdünk vele, hipóval miegymással levan fújva, nem szép. És ha már festjük, a latex mosható és szépen fed.

2021. jún. 5. 14:11
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha nyáron kiszellőzik, eltűnik a penész.

Ha műanyaggal leteszed, akkor télen megint előjön majd.

2021. jún. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Csiszold le.
2021. jún. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
De minek csiszoljam, ha az ózon megöli és egy festés eltakarja? Nem akarok magamnak több munkát, mint amennyi feltétlenül szükséges. Ha nem jó a latex, (bár nem értem miért lenne rossz, ha szigetelés UTÁN festjük le azzal) akkor lekenem én sima festékkel is, de csiszolgatni nem fogom. Az ablak természetesen nyitva van, amikor itthon vagyunk, de dolgozni eljárunk, és abban az időben bukóra se szeretem nyitva hagyni.
2021. jún. 5. 14:26
 9/9 anonim ***** válasza:

"a már meglévő penészt az nyírja ki a leghatékonyabban."


Ez csak az ózon árus reklám dumája, ami a szokos fél-igazságokra épül. Igen, az ózon képes megölni a penészgombát, de akkora koncentrációt nem tudsz egy szobában létrehozni, hogy ez a gyakorlatban is megtörténjen.


Plafont mosni??? Sosem fogod, mert egyszerűbb lesz a legolcsóbb diszperziós festékkel átgörgetni. Mellesleg ez a "mosható" festék is inkább marketing, mintsem valami hasznos dolog. Ahogy elkezded törölgetni kifényesedik és nem lesz valami szép.

2021. jún. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!