Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Melyek azok a fűkaszák,...

Melyek azok a fűkaszák, amiknek a fogantyúcsöve 22mm-es?

Figyelt kérdés

"Bevezető", ami nem lényeges, viszont annak aki Kasei 3gc630-at szeretne vásárolni, hasznos lehet (lényeg lent):


Vettem egy Kasei 3gc630-at, és az Árukeresős véleményekkel ellentétben nekem a müanyag minősége is, és úgy mondhatni az egész gép megfelelőnek tűnik (kivételeket lentebb írom). Van aki azt írta, széttört neki hamar a szórásvédő, de kb 2x olyan vastag masszív müanyagból van mint a piacos kínai, és én azt se törtem el egy szezon alatt. Viszont azzal egyet értek hogy útban van. Nem is fogom használni a szórásvédőt, de ha valaki szeretné, akkor szerintem nem tudja. Nagyon-nagyon lent van az alja, és szögletes is a két sarka, tehát elképesztően könnyen fenn akad mindenben. Feljebb emelni pedig csak úgy lehet, hogyha az elfordulás elleni rögzítő csavart kicsavarjuk, de ilyenkor pedig ebből adódóan valószínűleg könnyen elfordulhat az egész védő, és ugye hosszabbra hagyja a damilt, illetve ha nagyon felemeljük, akkor már el sem tudja vágni a penge. A damilfej teljesen jó minőségű, masszív, viszont gyakorlatilag semennyi damil nem fér rá. Igaz, én 3-as damilt próbáltam rá, de abból is csak 2 (!) méter fért rá. Még 2.4, 2.7-el ha esetleg rámegy 3-4 méter, az sem sok. Én kapásból egy Husqvarna T45X-et raktam rá, ki sem próbáltam a gyárit, pedig eredetileg azzal akartam használni amég bírja, de emiatt inkább fel is raktam a Husqvarnát. (Amire rámegy 6 méter 3-as damil, és tökéletesen működik) Hogy pozitívat is mondjak, az üzemanyagtartály kellemes meglepetésemre gumibakokkal van ellátva, úgymond rezgéscsillapított, és maga a rezgéscsillapítás is egész jó. 63 köbcentihez képest nem sok rezgés jön át rajta. Mindenki mondja hogy milyen nehéz a gép, hát igazából nekem nem tűnik olyan vészesnek. Nem mértem meg, de vágószerkezet nélkül, gondolom üres tankkal a gyártó szerint 10,8 kg, megtankolva, és damilfejjel (viszont szórásvédő nélkül ugyebár) pedig kb 13 kg-ot mondanék. A hozzá adott hám a piacosra hajaz, ami számomra pozitívum, mivel dolgoztam már Husqvarna Balance X-el, és 1 óra után végem volt, miközben most 8-9 órákat a piacos hámmal dolgozok, és szinte meg se érzem a gépet. Egy pici különbség van, a piacos hámon van egy összekötő gurtni mellmagasságban, ez erről hiányzik, ezen kívül ugyanaz.

Na és a leglényegesebb probléma, hogy eszméletlen nagyok a fogantyúk. Óriásiak. A baloldali még talán oké, na de a gázkaros oldal az kegyetlen. Maga a markolat átmérője is nagyon nagy, ráadásként a gázkart teljesen behúzva is a markolattól mérve másfél-két centivel kintebb van. (Félgáz se valami kényelmes, de én személyszerint úgy gondolom hogy normál esetben szükségtelen, és nem is szoktam használni. Gyújtáskapcsolóval nincs gond, sima ki-be kapcsoló, nem impulzusos.) 1 órát se vágtam vele a mai nap, és többször kellett kis szünetet tartani, mert elfáradtak az ujjaim, úgy, hogy két ujjal húztam a gázt. Az lenne az elképzelés, hogy valamilyen más géphez való gázkart/markolatot szerelnék a gépre. Tudomáson szerint, hogyha a fogantyúcső átmérője passzol, onnantól meglehet oldani a felszerelést. A bowdent, és gyújtásvezetéket meghagynám a gyárit, és átkötném az újba, feltéve ha nem valami spéci a bowdenvég az újon. A gyújtásvezetéket meg simán átforrasztanám, azzal nincs gond.


LÉNYEG:


Szóval olyan gázmarkolatokat keresek, ami 22 mm-es fogyantyúcsőre valók. Eddig a Stihl FS 120 200 250 300 350 400 450 480 500 550-hez való gázkart találtam, ami elméletileg 22 mm-es. Ezen kívül pl. Husqvarnáknál mekkora ez az átmérő? Más egyéb márka ami passzol?



2021. jún. 20. 17:48
 1/6 anonim ***** válasza:

20mm-es a legolcsóbb kínai fűkasza foggantyú része , de kb egy fordító bilinccsel rá tudod rakni hasonlóan mint ennél a modelnél.

[link]

2021. jún. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, de ne haragudj, mégis hogy? Van a gépnek rezgéscsillapító tokja, és annak a tetején egy külön konzol, amibe megy a 22mm-es fogantyúszár. A fogantyúszárnak maradnia kell, tehát magát a gázmarkolatot kellene cserélni, aminek passzolnia kell a 22mm-es csőre értelemszerűen.
2021. jún. 20. 18:50
 3/6 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg a legközelebbi alkatrészboltban. Bár ez elég ritka kialakításúnak tűnik. Talán még a Fuxtec hasonló, kérdezd meg a kereskedőt, hány mm-es annak.

A kínaiak többségének 19-es, szóval a legolcsóbb lehetőség, a piac valószínűleg nem fog bejönni. De meg lehet nézni, hátha mégis. Ott is láttam már hasonló kivitelű komplett gépet.

2021. jún. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Közben munkában megnéztem a Husqvarnákat, és az 545rx-hez pl. pont 22 mm-es. Ahogy fent említettem a Stihl-nek is van ilyen méretű, de megfogdostam mindkettőt, illetve csak a Stihl-t kellett, mivel a Husival dolgozok egész nap, és az kényelmes. Sajnos kb 12 ezer ft, de csak ez tart vissza attól hogy azt mondjam hogy ez egy jó gép. Úgyhogy egyenlőre úgy néz ki, hogy Husi markolatot applikálok rá valahogy, de ha valakinek van más gépe aminek 22-es a cső átmérője, akkor köszönettel fogadom a segítséget!
2021. jún. 21. 20:02
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja, hát az egyértelműnek tűnt, hogy ez Husqvarna-koppintás, csak hát azok drágák. Esetleg ha jó állapotú bontottat találsz, Jófogáson vagy valahol.
2021. jún. 22. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Közben már jártam egy Husqvarna szaküzletben, és ott is hagytam az állam. A gázmarkolat bowdennel, és semmi más, 40 ezer ft. Úgyhogy azthiszem nem kell elmagyarázni miért nem vettem meg. Stihl koppintást viszont 6700ft-ért már tudok venni. Egyenlőre még használom így, aztán majd meglátom mi legyen. Viszont ha létezik bármi más markolat ami 22-es, kiváncsi lennék rá, sajnos nem tudom hogy keressek rá milyen gépen van ilyen.
2021. jún. 24. 19:00

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!