Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Társasházban strang csőtőrésbő...

Társasházban strang csőtőrésből fakadó káromat a saját lakásbiztosítómnak is bejelenthetem?

Figyelt kérdés
Strang széttőrt, párszáz liter víz elfolyt a pincébe, de a lakásom fala is jól megszívta vele magát, az 50+ centis fal kívül is belül is vizes. A falamat belülről megbontották, egy beépített szekrényt részben lebontottak, szóval most van egy ázott falam, egy lyukas falam a vizes pincébe, ahonnan nem csak a pára száll fel, de bármi kisebb-nagyobb állat is feljöhet, plusz nem tudok visszapakolni mert a szerkény nem funkcionál így. A közösképviselő alig elérhető, és hát maaajd jön egy kárszakértő és maaaajd biztos megjavítják. Nem jelenthetem be a saját biztosítóm felé, hátha az gyorsabb lesz, kénytelen vagyok heteket lyukas fallal élni?
2021. jún. 25. 09:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Egy káreseményt csak egy biztosító fizet.

Van a háznak, te az ingatlan biztosítást teljesen feleslegesen fizeted.

Max ingóság biztosítást köss.

De a beépített szekrényt is a ház biztosítója fizeti.

2021. jún. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Bejelentheted a saját biztosítódnál is, de akkor csak annál.
2021. jún. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Változott a törvény ide vonatkozó része. Mostantól egy ingatlanra akár több biztosítás is köthető! A dolog érdekessége az, hogy mivel a biztosítás meggazdagodáshoz nem vezethet, ezért kár esetén a biztosítók megosztják egymás között a kártérítés összegét, így részarányosan térítik az esetleges károkat!
2021. jún. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
nem a pénz érdekel meg ne is adjanak, nekem egy munkásember kell, aki megcsinálja. Igazából van gipszkarton lemezem is, fel kell fúrni, vágással együtt megvan 10 perc alatt. Anyagköltség zero. Ettől még ha nekem kell kihívnom rá embert akkor lesz vagy 50 ezer, amiből a biztosító áll 5-10.000-t gondolom. És hát főleg az idő ami zavar, már egy hét eltelt, de semmi előremozdulás, nem is tudom, hogy lenne, ott fog állni az hónapok múlva is (tudom, miért nem csinálom meg, hát nincs csavarozógépem és a vágáshoz is lehet van valami sperciálisabb szerszám.
2021. jún. 28. 07:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!