Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kerepesre, Szilasligetre...

Kerepesre, Szilasligetre érdemes kiköltözni a fővárosból?

Figyelt kérdés
Budapest egyik rendkívül túlzsúfolt és szmogos részén lakunk, ezért úgy döntöttünk, hogy a kislányom és én kiköltözünk valahová a vonzáskörzetbe, jobb levegőre. A gödöllői HÉV vonalán szimpatikusnak találtuk Szilasligetet vagy Kerepest. Szeretnénk tapasztalatokat gyűjteni olyanoktól, akik arrafelé laknak. Nekem hetente kétszer-háromszor be kell majd járnom a fővárosba a munkahelyemre. Autónk per pillanat nincsen, igyekszem, hogy legyen, addig is úgy láttam, a HÉV-vel egész jól megoldható a közlekedés. Tudom, hogy per pillanat pótlóbusz jár, de gondolom az ilyesmi időszakos dolog. A lányom 10 éves, úgyhogy neki találnom kell a közelben iskolát. Van Kerepesen vagy valahol az Örs környékén jó iskola? Szilasligeten úgy láttuk, hogy csak családi házak vannak, mi lakást szeretnénk venni. kerepesen találunk vajon eladó téglaépítésű lakást? Az ingatlanárak magasak arrafelé, ha a vonzáskörzet árait nézzük? Köszönöm!

#Kerepes #Szilasliget #téglaépítésű lakás Kerepes #téglaépítésű lakás Szilasliget #Kerepes iskola
2021. jún. 27. 13:22
 1/2 anonim válasza:
100%

Szia! Néhány évet leszámítva Kerepesen laktam egész életemben, jelenleg is.

A legtöbb szempontból nézve élhető város, mert a szomszédos Kistarcsán, Gödöllőn és Pesten megtalálsz minden üzletet, oktatási, kulturális, kikapcsolódási lehetőséget. A Gödöllői dombság pedig tele van kirándulóhellyel.

Kerepes önmagában nincsen nagyon kiépítve, igazából egy szépen elkészített főtere sincs.

A HÉV egy nagyon jó közlekedési eszköz, ha a fővárosba mész. Én is mindig budapesti iskolába és munkahelyre jártam be. Napi kétszer 25 perc énidőnek fogtam fel. Az autó viszont jól jön, ha gyorsabban szeretnéd intézni helyben a bevásárlást.

Lakosság szempontjából a sok cigány lerontja az összképet, a Gyár utca környékét kerüld el, ha vásárolni akarsz. Van még 2 nagyobb kolónia, csak az utcanévre nem emlékszem. Amúgy nincs velük olyan nagy probléma, nem fognak beléd kötni az utcán, beszélgetni is simán lehet velük. Ha átsétálsz egy putrin és köszönsz nekik normálisan visszaköszönnek, főleg a gyerekek. Koszosak és nagyon szemetesek, meg zombihordákban tömörülve vonulnak, de más baj nincs velük. Előfordulnak betörések, a kertekből visznek el dolgokat, főleg ha nincs kutya, de ezeket inkább a szomszédos városok cigányai követik el, nem a “milyeink”. Ők hozzájuk járnak át lopni :D

Ha ingatlant keresgélsz akkor érdemes a hév állomás közelében nézelődni, mert hosszú város, külön buszozni kell vagy sétálsz jó sokat.

A levegő valamivel tisztább, mint Pesten, a hőmérséklet is 1-2 fokkal kevesebb.

Ingatlanárak elég magasak, népszerű környék az egész pesti agglomeráció. Ha olcsóbbat keresel akkor Gödöllő után fogsz csak találni megfelelőt (Aszód környékén például).

Az ingatlan.com-on nézz szét, találsz néhány lakást is, bár inkább a kertesház jellemző. Jellemzően 10x10-es kockaházakból és hosszúfolyosós parasztházakból van több.

2021. júl. 3. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ!
2021. júl. 4. 08:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!