Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Megvennétek ezt a házat vagy...

Megvennétek ezt a házat vagy várnátok egy másik "álomházra"?

Figyelt kérdés

Jelenleg albérletben élünk párommal, kb.jövő nyárig tervezünk itt élni. Szeretjük, jó helyen van, viszont hamarosan gyermeket szeretnénk, ahhoz pedig már kicsi lenne.

Még csak kíváncsiságból kezdtünk házakat nézni, de rátaláltunk álmaink házára. Ha nekünk kellett volna tervezni párommal, ilyen lenne, azonnali szerelem, nagy udvar, csendes biztonságos részen, tömegközlekedés 6 perc sétára, anyósék 2 km-re ami Bp-n nem nagy távolság (mi nagyon jóba vagyunk). Kell pár dolgot átalakítani, de nem vészes. Ami ellene van az az ára.. Hitelt mindenképp kell felvenni, de ezt szó szerint életünk végéig nyögnénk. Én várnék még hátha találunk szintén álomházat, akár egy kicsit olcsóbban. Párom szerint a hasonló házak ennél csak drágábbak lesznek, főleg hogy most drágult az építőanyag. Illetve ő ezen a városrészen nőtt fel, neki a szive is idehúz.

Ti bevállalnátok az álomházat annak ellenére hogy nagyon sokáig fizetnétek a hitelt vagy várnátok hátha lesz olcsóbb ház?


2021. jún. 30. 20:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Konkrét paraméterek és ár nélkül nehéz bármit is mondani. De a párodnak abban igaza van, hogy a házak olcsóbbbak nem lesznek mostanában.
2021. jún. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Most hogy bevállalnám-e a hitelt, az nagyon jó kérdés... Viszont ha ez tényleg az álomházatok, és tényleg ti is pont így terveztétek volna, meg jó helyen helyezkedik el, csendes, biztonságos részen, akkor szerintem arra az esély, hogy találtak a jövőben egy hasonlóan tökéletes házat olcsóbban, arra nagyon kevés az esély. Persze, kevésbé jó házat olcsóbban lehet, hogy találtok, vagyis biztos, hogy találtok, de az, hogy találtok-e még egy "álomházat", az nem biztos. Szóval ha ezt a házat passzoljátok, akkor lehet, hogy a jövőben muszáj lesz avval beérnetek amit találtok, lejjebb menni az igényeitekkel, és igen, lehet, hogy utólag megbánjátok, hogy nem vettétek meg ezt a házat. Ez mindig benne van a pakliban. Szóval nem tudom. Mi is anno mikor néztünk házakat, elég sokat megnéztünk, egyetlen egy volt, ami rögtön szerelem volt első látásra. Megvettük. Azután még párszor nézegettem a hirdetéseket kíváncsiságból, egy olyat sem láttam, ami tetszett volna annyira, mint az a ház, amit végül megvettünk. Szóval nem tudom, de sokkal olcsóbban szerintem hasonló házat úgy se találtok, max. ha lejjebb adtok az igényeitekből.
2021. jún. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A mi hazunk nem is alomhaz, nem is tervezunk itt llakni eletunk vegeig de megis bevallaltunk 30 eves hitelt.

Ha elobb eladjuk akkor a bankot kifizetjuk az arabol es nezunk masikat.

Nem tudom Magyarorszagon hogyan mukodik ez de szinte biztos hogy el tudod adni ha kesobb megbanod vagy nem tudod fizetni, a bankot egybe kifizeted eladas utan es veszel masikat, nem kotelezo megvarni a futamido veget.

2021. júl. 1. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Látatlanban sem le-, sem rábeszélni nem foglak.

Nagyon sok elcseszett "álomházat" láttam már életem során, melyeket az ellenségének sem kíván az ember.

Ha nincs benne gyakorlatod, akkor nem szabad az első házba beleszeretni, mert túl sok hátulütője lehet a dolognak.

(De lehet akár kifogástalan is a ház, ha pl. a szomszédok miatt élhetetlen.)

2021. júl. 1. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!