Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Véletlenül kirántottam a...

Véletlenül kirántottam a konnektort a helyéről. Mindenképp hívjak villanyszerelőt vagy nem olyan bonyolult és én is meg tudom csinálni?

Figyelt kérdés

Mai nap folyamán véletlenül kirántottam a helyéről a konnektort. Nem nagyon értek az ilyen dolgokhoz, még életemben nem láttam konnektort belülről.

Így néz ki (holnap csinálok több képet is ha szükséges): [link]


Két oldalt van ilyen fém kampó, gondoltam hogyha azt összenyomom és úgy rakom vissza a falba akkor az tartja ott de egyszerűen nem tudtam annyira összenyomni hogy az teljesen bemenjen a falba. Egyéb ötletem meg nincs hogy hogy kéne nekiállni. Nem hívnék villanyszerelőt ha nem muszáj de nem szeretném ennél jobban elbaszni a konnektort sem. Valaki volt hasonló helyzetben? Mi a teendő ilyenkor?



2021. júl. 12. 20:35
 1/8 anonim ***** válasza:
74%

Ha még az állító csavarokat sem találtad meg rajta, akkor hívjál szakembert.

Majd ezen a pénzen megtanulod, hogy hogyan kell normálisan kihúzni egy konnektorból a villásdugót.

2021. júl. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Az egész nem tart addig, mint a kérdés leírása. A 2 kampó fogja, de nem összenyomni kell, hanem fellazítani, miután az elejét lecsavaroztad. A nagyobb baj az, hogy ha rossz helyre nyúlsz, agyon is csaphat. Inkább szólj egy rendes szomszédnak. Tényleg 1 perc.
2021. júl. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#1 Hidd el normálisan szoktam kihúzni a dolgokat a konnektorból, nem is így jött ki. Be volt dugva egy hosszabító amin a reggeli sietségben átestem és azzal együtt jött ki a konnektor. Mondom életemben nem láttam még belül konnektort, soha nem is tanultunk ilyenről úgyhogy fogalmam nincs róla hogy milyen állítócsavart kéne keressek és hogy hol van az. Ez egy kb 60 éves konnektor ami alapból elég szar volt.

#2 Köszönöm a választ. Az áramot lekapcsoltam, az nélkül hozzá sem nyúltam volna. Holnap akkor lecsavarozom az elejét és meglátom mit látok úgy. Azt hittem ez nélkül is meg lehet oldani de akkor ezek szerint nem. Onnan már lehet menni fog magamtól is de ha nem akkor max rakok fel mégegy képet. Szomszédokkal nem túl jó a kapcsolatom. Vagyis nem rossz de szerintem van olyan akivel életemben nem beszéltem még, akivel igen azzal se 1-2 mondatnál többet. Villanyszerelő meg valószínű hülyének nézne ha ilyen miatt kihívnám főleg hogy nincs belőlük túl sok ezért valamelyik biztos azt mondaná hogy ilyen miatt ide se jön van fontosabb dolga, oldjam meg.

2021. júl. 12. 21:06
 4/8 anonim ***** válasza:
63%
Merre vagy? Ha a közelben szívsen segítek.
2021. júl. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%
Nem 60 éves az, ma is gyártanak ilyet. Elől 2 csavar, leveszed, 2 oldalt látni fogsz 2 csavart, ami azokat a kampókat feszíti. Jól fellazítod, nem kell kivenni. Így már bemegy a helyére, teljesen betolod, és rendesen meghúzod a cssvarokat.
2021. júl. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
39%
De a legfontosabb, hogy a vezetékek ellnőrzését ne hagyd ki.
2021. júl. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
És közben lekapcsolhatod a biztosítékokat, biztos ami biztos.
2021. júl. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek, végül néhány órája sikerült megcsinálnom. Tényleg nem volt egy bonyolult folyamat és azóta teljesen jól működik.
2021. júl. 13. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!