Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vizóra bevizsgálás, kihez...

Vizóra bevizsgálás, kihez fordulhatunk? 1600 köbméter víz folyt el.

Figyelt kérdés

Régi családiház.

Független szakértőt szeretnénk, nem hisszük el, hogy elfolyt 1.500.000 liter víz (5-6 hónap alatt) úgy, hogy semmi nyoma nincs.

Találtunk egy összekötő elemet, ahol szivárgott a víz, ezt megcsinalta egy vízvezetékszerelő.

A szivárgástól 3 méterre van a szomszéd háza, sehol nem volt víz, vizesedés. Sehol nem volt nedves a föld, nem jött föl víz.

A vízművek emberei azt mondták, hogy a vízóra biztosan jó.


2021. júl. 23. 18:25
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Szivárgás már pont elég , ki tudja mióta szivárog.


Nekem is volt ilyen. Régi kerti csap nem használtuk. De onnan a tömítésből folyt.

Vízóra olvasásnál derült ki.


Lakásbiztosító kifizeti az elfolyt vizet. De vigyázz, mert engem átcsesztek a vizesek 93 km² folyt el és csak 29-et igazolt le én hagytam magam ezzel nem akartam már vele foglalkozni így rájuk hagytam.


Telefont nem vették fel, emailre nem válaszoltak stb

2021. júl. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Annyi még az utcán is folyt volna, fél év alatt napi 8 köbméter. Valami leolvasási hiba volt, vagy az óra rossz. Be kell vizsgáltatni.
2021. júl. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 mindentudó99 ***** válasza:
66%
93 négyzetkilóméter folyt el ? Az sok lehet.
2021. júl. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
*köbmétert akartam 😂
2021. júl. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Csak elkeztem volna írni a köbmétert de le is rövidítettem közben 😂😂😂🤦🤦🤦
2021. júl. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
pedig napi 8 köbméter nem sok, óránként 300 liter, egy félig megnyitott slagból jön ennyi ki. A leírt csőszivárgás megfelelő magyarázat rá.
2021. júl. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Simán eltud sziválrogni több köbméternyi víz a talajba, hogy a felszínen semmi jele nem látszik. Nekem a múlt hónapban szólt a leolvasó, hogy folyik az óra után a vízem, és nem is kicsit. 42m3 pluszom volt az átlag fogyasztáson felül, és az aknában mégcsak bokáig se állt a víz, pedig rendesen spriccelt a tömítés mellett, simán elment az akna köves, murvás aljában. Annyi kedvezményt kaptam, hogy az átlag feletti fogyasztás csatornadíját elengedték. Egyébként ha régi cső megy a talajban, az idővel kilyukad. Szomszédnak tavaly kellett cserélni a 45 éves vízcsövét, ami a ház és az óra közt van.
2021. júl. 24. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam, hogy 3 évvel ezelőtt volt egy ugyanilyen eset, akkor az aknába folyt el kb ugyanennyi víz. Az viszont úgy derült ki, hogy a szomszédoknál a pincében állt a víz és a főúton is. Most semmi, sehol. Pedig kb ugyanott volt a szivárgás.
2021. júl. 24. 07:59
 9/10 anonim ***** válasza:
Figy, szar a vízvezetéked, emiatt több csőtörésed volt és lesz is még. Csőtörési sok mindenkinek van, nekem volt már 2 a 20 év alatt, pedig 5 rétegű roppantott rendszerem van réz idomokkal, ami 20 éve csőszerelés high end technológiája volt.
2021. júl. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 mindentudó99 ***** válasza:
Kb 50 éves vas csövek mennek be sok helyen már. Csere érettek.
2021. júl. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!