Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szerintetek igaz, hogy 2014től...

Szerintetek igaz, hogy 2014től kötelező lesz a lakások energetikai bevizsgálása, ha el akarja valaki adni ilyen papírral rendelkeznie kell?

Figyelt kérdés
Információm szerint ugyanis így van, de ezt csak szóbeszédként hallottam. Valójában az érdekelne, hogy nem-e tudjátok, milyen végzettség szükséges ahhoz hoyg valaki bevizsgálással foglalkozzon, hol lehet megszerezni a papírt, ill. hogy hívják ezt a "foglalkozást"?
2011. okt. 15. 09:14
 1/8 anonim ***** válasza:
erről énis hallotam már szoval lehet benne valami bár én dátumot nem ismertem. szerintem ezt a bevizsgálást nem egy ember fogja csinálni hiszen sok különböző szakma kéne hozzá. de valószínűleg valami építőmérnöki diploma vagy ilyesmi. hisz kell villamosrendszer fűtés hötartás vezetékezés minden
2011. okt. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hogy mi kell ahhoz hogy valaki ezzel foglalkozzon azt nem tudom sajnos. De én úgy tudom hogy ez a törvény már jövőre életbe lép és nem 2014 től.
2011. okt. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

folyamatosan variálják, hogy mikor vezetik be, hogy ki csinálhatja majd, hogy mennyit fizetnek majd érte...

Legegyszerűbb ha egy egyébként is ilyen szakterületen dolgozó ember szerez erre külön szakképesítést, de az is lehet, hogy majd önállóan, pl érettségi után el lehet majd végezni. Még mindig sok a kérdőjel. Energetikai tanúsító, vagy auditor a neve.

2011. okt. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, lájk mindenkinek.)
2011. okt. 15. 09:26
 5/8 anonim válasza:
2014ről még nem hallotaam viszont 2018tól a közszférában és 2020tól a magánszférában is csak passzív házakat lehet építeni, és ahhoz hogy egy házról kijelentsük hogy passzívház kell ilyen energetikai tanusítvány hozzá.
2011. okt. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen, erről én is hallottam!

Mi most építkezünk, és a kivitelezőnk mondta, hogy akik manapság építkeznek, már ebben szellemben építik a házukat.

2011. okt. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem 2014, hanem 2012 január 1 után kötelező!!
2011. dec. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 mamkaa válasza:
Itt is meg lehet nézni, jogszabályi hivatkozások is vannak [link]
2015. ápr. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!