Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A debreceni Füredi Lakóparkban...

A debreceni Füredi Lakóparkban hogy lehet, hogy ilyen sok lakás eladó?

Figyelt kérdés

Nem tervezek lakást venni, most biztos nem, de kíváncsi lettem, milyen eladó lakások vannak ott, hány és mennyiért.

Az ingatlan.com-on 5 eladó lakást találtam onnan. Ahhoz képest, hogy összesen hány lakás van ott építve, ez nem sok, de én úgy olvastam egy cikkben régebben, hogy sok lakást ott végül el sem adtak amiatt a botrány miatt. Ha ezt nézzük, akkor meg sok az 5 eladó lakás.

Amennyire én látom, egy társasházban azért egyszerre nem túl sok eladó lakás szokott lenni. 1 vagy maximum 2 és nem több. Szerintem eléggé szét vannak szóródva az eladó lakások és ezért lep meg, hogy ott ilyen sok eladó van.

Itt lehet megnézni: [link]



#lakás #Debrecen #lakópark #Füredi lakópark
2021. aug. 8. 23:54
 1/5 anonim ***** válasza:

A Füredi-kapu (is) jó hely: jó lakásokkal, belső parkolókkal, jó infrastruktúrával.

Csak az a baj, hogy az építtető nem tett mindent rendbe a dokumentációk terén, így elég zavaros ez az egész. Aki teheti, eladja a kétes kecót - ha tudja - és vesz a Párizsiban, vagy a többi épülő lakóparkban.

2021. aug. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A Füredi kapuval kapcsolatban ha jól tudom arról szóltak a hírek, hogy az építtető eladta a lakásokat kp-ért, és aztán azt a pénzt nem adta tovább a hitelező és beruházó partnereinek, hanem elsikkasztotta. Emiatt ezeknek az eladott lakásoknak a tulajdonjoga bizonytalanná vált. Hogy azóta ez miként változott nem tudom, de egy bizonytalan tulajdonjogú lakást nem lehet eladni, tehát nem valószínű, hogy ez lehet a hirdetések hátterében. Szerintem egy olyan kivitelező cég által épített lakópark, ahol egy ilyen csalást simán megjátszottak, valószínűleg az építés során is próbált okosban megoldani dolgokat, tehát lehetséges, hogy a lakások kivitelezése se lett a legfrankóbb, ezért próbálnak túladni rajta. De én csak tippelek.
2021. aug. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"...egy bizonytalan tulajdonú lakást nem lehet eladni" - erre azért ne vegyél mérget!!!

Adtak már el nemlétező lakást is...

2021. aug. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mikor egy lakást vásárolsz ügyvédet bízol meg, hogy a szerződést lebonyolítsa, ilyenkor kikéri a földhivataltól a lakás tulajdonjogára vonatkozó iratokat, tehát ha ezek után még valaki képes nem létező vagy más tulajdonában lévő lakást eladni és vásárolni akkor ott valami nagyon nem stimmel. Hogy a Füredinél mi van nem tudom, de ha már több hirdetés is van onnan, akkor nem iszem, hogy mind ilyen gyanús tulajdonjogú lakás lenne.
2021. aug. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4:

Pl. mi van, ha még használatbavételi engedély sincs - és mégis árulják???

(Kósa örökségi ajándékát is ellenjegyezte a közjegyzői kamara egyik vezére, aztán kiderült hogy sz@rt sem ért!!!)

2021. aug. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!